Wpis z mikrobloga

Mirek @ToJestNiepojete, który mnie ma na czarnolisto zapewne w sprawach rowerowych, w poniższym wpisie:

https://wykop.pl/wpis/72000849/od-dluzszego-czasu-w-sieci-rozsiewany-jest-fake-ne

twierdzi, że trzeba ustępować rowerzyście zbliżającemu się do przejazdu. bo policja wlepiła mandat kierującemu. policja też wlepiała mandat za chodzenie bez maseczki, pomimo, że takiego prawa nie było.

tak więc:

https://sprint-rowery.pl/blog/post/kto-ma-pierwszenstwo-na-sciezce-rowerowej-czyli-jak-bezpiecznie-poruszac-sie-w-miescie-i-na-obrzezach

Cytując:

Oznacza to, że rowerzysta ma pierwszeństwo, gdy już znajduje się na przejeździe. Gdy jednak dopiero się do niego zbliża, kierujący autem nie musi zatrzymywać się z myślą o przepuszczeniu go.


tak więc, rowerzysta nie ma pierwszeństwa zbliżając się do przejazdu. ma pierwszeństwo tylko wtedy, kiedy kierujący samochodem zmienia kierunek ruchu (skręca) i przecina drogę rowerzyście.

prośba o nie rozsiewanie fejk niusów. ja nie ustępuję rowerzystom na takich przejazdach od jakiegoś czasu i za każdym razem jak chcę wezwać policję do awanturnika, odpuszczają.

#rower #polskiedrogi #kierowcy #prawojazdy
  • 35
  • 1
@Lord_Jim: jak to "mogę wjechać"? ja nie mam obowiązku się zatrzymywać. a skrzyżowanie DDR z drogą to nie jest skrzyżowanie równorzędne, tak więc to DDR przecina jezdnię, nie na odwrót.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.


w nowych przepisach
@manjan: synek doucz się z pord.
http://eko.org.pl/index_trendy.php?dzial=2&kat=17&art=1574
https://www.archiwum.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/i/infrastruktura-rowerowa_3000/przejazdy_dla_rowerzystow.pdf

Większość skrzyżowań to droga z pierwszeństwem i boczna podporządkowana.
W takim przypadku przykro mi ale dostajesz mandat BO MASZ ODWRÓCONY TRÓJKĄT, który powinieneś wiedzieć co oznacza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@TypowyXD: jaki odwrócony trójkąt, o czym Ty w ogóle mówisz?

@Lord_Jim dokładnie tej samej osoby, która na skrzyżowaniu równorzędnym wjechała sekundę szybciej pomimo tego, że miała mnie ze swojej prawej strony i doprowadziła do kolizji.
ja nie ustępuję rowerzystom na takich przejazdach od jakiegoś czasu i za każdym razem jak chcę wezwać policję do awanturnika, odpuszczają


@manjan: do momentu kiedy będziesz miał niefart i wjedziesz w jakiegoś, wtedy wezwana policja douczy cię że nie miałeś pierwszeństwa na każdym przejeździe dla rowerów tylko dlatego że tak pisali na głównej na wykopie (σ ͜ʖσ)
  • 0
@Raul777: nie, jak już wielokrotnie na Wykopie pisałem, niedouczona policja próbowała mi wlepić mandat, bo rowerzysta, który ode mnie dostał na przejeździe był cały połamany. tak, walnąłem rowerzystę na przejeździe, połamałem mu ręce i nogi, a gość musi mi płacić.

cóż, wyrok sądowy i chłop będąc w szpitalu dowiedział się, że musi bulić. naprawdę, nie mam zamiaru przeżywać tego jeszcze raz, nie obchodzi mnie co tamten sobie zrobił bo z własnej
@manjan: nie chce mi się bezsensownie dyskutować kolejny raz na wypoku o tym samym, masz wyżej wrzucone informacje kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo, wystarczy przeczytać. Jasne, są przypadki kiedy rowerzysta NIE MA pierwszeństwa na przejeździe tylko nie tego dotyczy dyskusja.

A co do historyjki - ten pedalarz to chyba musiał mieć bardzo łamliwe kości że połamane ręce i nogi przy przepisowej prędkości samochodu ( ͡º ͜ʖ͡º) a
  • 0
@Raul777: przepisowa prędkość... jechałem max 10-20kmh, bo szykowałem się do skrętu, ale tamten #!$%@?ł z mojej prawej nie wiem, z 50. uderzenie w samochód jadący przy 50kmh to w 80% wypadek śmiertelny, uderzył w szybę, reling.

a historyjka będzie następnym razem, bo pomimo, że żadnych swoich danych nie udostępnię, to będę jeździł z kamerą.
  • 0
@TypowyXD: pozdro, ja dalej jeżdżę jak jeżdżę. poczytaj moje poprzednie wpisy, sprzed paru lat, znajdziesz nawet zdjęcia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)