Wpis z mikrobloga

@depralin: Poszukaj małych spawarek MMA które mają funkcje TIG lift i dokup kolbe tig lift. Tak jest sporo taniej acz nie ma zmiany napiecia na AC do aluminium i nie ma spawania tig impulsem. No i i tak musisz kupić butle z argonem jak nie masz. Mnie to wyniosło ok 550 zł taka spawarka + kolba tig lift + butla argonu 8 jakieś 3 lata temu
@DzikiBomber: Trochę trzeba potrenować ale jak załapiesz to już idzie. Troche pospawałem juz tak i owszem przydało by się miec TIG z pulsacyjnym ale do amatorskiej zabawy wystarcza tig lift. Udało mi sie pękniete oparcie fotela małego traktorka ogrodniczego pospawać ostatnio, problem bo rurki zalane w otulinie siedziska i w sumie tylko tigiem by to sie nie zapaliło wszystko...
@depralin: Zadaj sobie inne retoryczne pytanie, co posiada każdy szanujący się warsztat samochodowy. MIGa czy TIGa. Co jest lepsze do precyzyjnej i delikatnej roboty.

Jest spora szansa że migomatem nie zrobisz tego dobrze, a jak chcesz całkiem ogarnąć to po taniości to tak jak @1masa mówi - posmarkaj elektrodą do nierdzewki i styknie. Nawet nie musisz kupować, postaw flaszkę pierwszemu lepszemu rolnikowi i ogarniecie temat raz dwa.