Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może, czy autem sprowadzonym z zagranicy, ubezpieczonym już w polsce, po przeglądzie, mogę pojechać do wydziału komunikacji zarejestrować go? Pytam ponieważ sajgon w robocie i nie miałem wcześniej czasu ( w ciągu 14 dni, tablice zjazdowe).
Mam dowód rejestracyjny na numery z zagranicy, umowę sprzedaży, polise, przegląd.
#samochody #prawo
  • 4
  • 0
@Niszczycielski_Muminek: ;/// Tak właśnie myślałem. Kto robi te urzędy od 8 do 15, kiedy ludzie pracują.

A wiesz może czy mieliby jak sprawdzić, że minęły te 14 dni? Toć na dowodzie rejestracyjnym z Holandii nie ma daty sprzedaży ani nic.
Normalnie to bym podjechał jakimś autobusem, ale muszę 40 km zasuwać gdzie autobusy nie jeżdżą :V.
@Lalaker Znaczy wiesz... W urzędzie oni na to leją. Ty masz się stawić przy biurku z dokumentami i blachami - nikt nie będzie sprawdzał, czy auto stoi na parkingu pod urzędem. Przypał powstaje w momencie, jak ktoś Cię zatrzyma do kontroli, albo będzie jakieś zdarzenie drogowe. Tutaj zdania są podzielone, ale teoretycznie możesz dostać mandat 4 cyfrowy za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu (nieważne tablice), zakaz dalszej jazdy, a ubezpieczyciel może
@Lalaker: dopóki nie jest zarejestrowany w PL to nie możesz. auto wyrejestrowane na export nie ma prawa poruszać się po drodze przed zarejestrowaniem mimo posiadania ważnego BT i OC. miałem kolizję z takim gagatkiem, TU oczywiście odmówiło likwidacji, ponieważ samochód niezarejestrowany, UFG wypłaciło po stawkach ASO i zwróciło się o zwrot kwoty do nowego nabywcy prawem regresu.

Kto robi te urzędy od 8 do 15, kiedy ludzie pracują.


@Lalaker: w