Wpis z mikrobloga

Witam
Czy byliście odrzucone po rozmowie technicznej przy aplikacji na stanowisko testera #qa Engineer?
I czy mógłbym prosić o screen?
Jakie korpo polecacie a na jakie lepiej nie marnować czasu?
Tworzę blog z analizą rynku IT w Polsce, z dobrymi radami i wskazówkami.
  • 7
  • Odpowiedz
@james-hummar: Screen czego? Screen z telefonu gdy rekruterka dzwoniła do mnie z informacją, że zdecydowali sie na innego kandydata? Screen maila z taką informacją? Do czego Ci to potrzebne i jaki to ma związek z tym jakie korpo polecamy albo co obie te rzeczy mają wspólnego z tym, że tworzysz blog z analizą rynku IT?
  • Odpowiedz
  • 0
@venomik: screen maila z treścią Przepraszamy ale z takich i takich powodów panu nie możemy zaoferować pracę
Dane osobowe nie interesują.
Dla czego i jaki związek - jest opisane wyżej ????
  • Odpowiedz
stanowisko testera #qa Engineer


@james-hummar: na takie stanowisko jest masa kandydatów, dlatego się odpisuje tylko wybranym. Z grzeczności często daje się informację "skontaktujemy się jeśli padnie na pana/panią" Byłem w HR z it, może tylko 3 miechy na zastępstwie ale jak to działa wiem.
  • Odpowiedz
  • 0
Czy prawda że większe korpo z racji utrzymania reputacji kontaktują się z informacją zwrotną, co dokładnie brakowało w CV lub teście, lub co oczekują?
  • Odpowiedz
na takie stanowisko jest masa kandydatów, dlatego się odpisuje tylko wybranym.


@dragon7: Ale Ty na pewno mówisz o osobach, które miały już rozmowę techniczną? Rozumiem nie odpowiedzieć na wysłane CV, ale nie spotkałem się nigdy z sytuacją, gdzie po rozmowie technicznej nikt by do mnie nie napisał albo nie zadzwonił. Normą jest raczej jakiś trochę dłuższa informacja, często nawet cały raport z rozmowy technicznej. Z tym, by ktoś w ogóle nie
  • Odpowiedz
@dragon7: Rozmowa HRowa + rozmowa techniczna to średnio łącznie gdzieś pomiędzy godziną a 2.5 godziny. W rozmowie technicznej często biorą udział nawet dwie osoby. Do tego dochodzi wszelki czas poświęcony na kandydata przed rozmową techniczną. Jeśli w tym procesie brakuje kilku minut od osoby technicznej aby spisała/powiedziała co poszło nie tak oraz kilku minut od działu HR aby był w stanie wysłać maila zwrotnego to cos tam jest mocno nie tak.
  • Odpowiedz