Wpis z mikrobloga

Ja na przykład nie muszę patrzeć człowiekowi w oczy, bo i tak widzę po mowie ciała, że kłamie. Tak samo jak słyszę po jego krokach na schodach, że jest wkurzony. Neurotypowi się wkurzają, bo autyści ignorują ich maski. Oczami i twarzą można udawać emocje, całym ciałem trudniej. :)
  • 0
@lavinka: Ja na ten przykład celowo poruszam się nieadekwatnie, pomimo że mówię prawdę. Ciekawe jak byś to odebrała ( ͡ ͜ʖ ͡)
Generalnie ludzie mają tendencję widzieć coś czego nie ma i często, jak poruszam się normalnie, to widzę, że ktoś coś kombinuje i podejrzewa, zaczyna mówić jakieś dziwne rzeczy i coś podstępnie sprawdzać, zamiast rozmawiać na temat, więc wtedy zaczynam poruszać się nieadekwatnie i może
@Nemayu: Mój drogi, a co to jest ruszanie adekwatne? Uwierz, ja jestem jak pies czy kot, zawsze wiem. To nie jest świadome, że ktoś podniesie rękę czy coś. Możesz się zachowywać jak zawsze, bo większość ludzi kłamiących za każdym razem zachowuje się inaczej. To nie o to chodzi. Po prostu czuję, że to, co mówi jego ciało, to co innego, niż mówią jego usta. Nic więcej. Czasami tylko wiem, że ten
  • 0
@lavinka:

Uwierz, ja jestem jak pies czy kot, zawsze wiem.


W tym problem, że nie. Jeśli tak uważasz to znaczy, że sama siebie oszukujesz. Gdy prawda nie zgadza się z twoim pomysłem, tym gorzej dla prawdy.

Możesz się zachowywać jak zawsze, bo większość ludzi kłamiących za każdym razem zachowuje się inaczej.

Ja raczej zauważyłem, że ludzie kłamiący raczej zachowują się za każdym razem tak samo lub co najmniej podobnie. Kłamcy między
@Nemayu: Nie rozumiesz. Odczuwam brak szczerości. Nie odróżniam grzeczności od celowego kłamania, rozumiesz? Tak jak pies, który nie rozumie tego, co do niego mówisz, ale wie, że jesteś wkurzony.