Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kiedyś wystawiał może ogłoszenie na nieruchomosci-online.pl? Czy jeśli wysyłam wiadomość poprzez formularz na stronie do autora ogłoszenia które jest archiwalne to czy autor ogłoszenia dostaję tą wiadomość? Sytuacja jest taka, że chce kupić mieszkanie, ale pośrednik chce 3% a ja nie zamierzam płacić 15k za odebranie telefonu i wskazanie adresu, także znalazłem wszystkie stare i archiwalne ogłoszenia na necie dotyczące tego mieszkania i próbuje jakoś ogarnąć kontakt do właściciela. Wysłałem już 2 wiadomości i narazie cisza ale możliwe że w ogóle ich nawet nie dostaje skoro ogłoszenie jest archiwalne.

Dowiedziałem się od pośrednika kilku ciekawych rzeczy między innymi tego, że właściciel dalej tam mieszka, także mam jeszcze plan na własną rękę poszukać tego mieszkania zobaczymy czy się uda.

#nieruchomosci #wynajem #pytanie
  • 17
@Venzey: a nie pomyślałeś że ktos po to wziął pośrednika, żeby takich jak ty nie spotykać?


@zimowyporanek: @zimowyporanek: na starych ogłoszeniach z marca wystawionych przez właściciela jest napisane "Ofertom pośrednictwa dziękuję. NIE JESTEM ZAINTERESOWANY PROSZE NIE DZWONIĆ"

Także myślę, że wziął pierwszego lepszego żeby się w końcu pośrednicy #!$%@? od niego i nie miał 15 telefonów dziennie z ofertą pośrednictwa ¯\(ツ)/¯

Poza tym skoro właściciel już prawie pół roku
@Venzey

Poza tym skoro właściciel już prawie pół roku próbuje sprzedać i spotka kogoś takiego jak ja, czyli kogoś kto jest chętny kupić to myślę że będzie zadowolony, ale najważniejsze że pośrednik nie dostanie kasy :)


Chcesz kupić mieszkanie tak źle wycenione, że przez pół roku nikt go nie kupił i jeszcze się cieszysz bo pośrednik nie zarobi? Na złość mamie odmrozisz sobie uszy?
Chcesz kupić mieszkanie tak źle wycenione, że przez pół roku nikt go nie kupił i jeszcze się cieszysz bo pośrednik nie zarobi? Na złość mamie odmrozisz sobie uszy?


@Goglez: tak a o co chodzi? Każdy mądry a nikt nie zna szczegółów nie tego w ogóle dotyczyło moje pytanie, a poza tym to jest moja kasa i moja sprawa.
@Zgred_Zakolak: nie wiem kto i co robi w przypadku tej oferty, wiem tylko co ja robię w swojej pracy. I przypomnę tylko, żebyś się nie denerwował, ze zawsze staram się brać prowizje tylko z jednej strony - tak aby kupujący nie płacił :)
@Zgred_Zakolak: Trzeba przede wszystkim rozroznic partaczy ktorzy weszli do branzu bo latwa kasa, a tych ktorzy maja kompetencje, wiedze, oraz faktycznie umieja pomoc i rozwiazac problem.

Przedewszystkim trzeba pamietac o jednej rzeczy - wedlug ustawy o gospodarowaniu nieruchomosciami, umowa posrednictwa jest umowa starannego dzialania, nie umowa skutku. Co wymaga na posredniku wykonywania czynnosci zawartych w umowie - pod rygorem niewaznosci.

Wsrod czynnosci nie jest tylko zrobienie zdjec iphonem i otwarcie drzwi.
Mocno naciągane moim zdaniem :)

1. Analiza stanu prawnego nieruchomości - może wykonać każdy z dostępem do internetu, musi posiadać numer księgi wieczystej i wszystko ma.
2. Oszacowanie ceny transakcyjnej... sam piszesz, że pośrednik nie ma uprawnień do wyceny. Czyli wycena jest nie wiele warta, bo zawsze obarczona stwierdzeniem "wydaję mi się", gdzie operat szacunkowy to koszt 500 do 1000zł w skrajnym przypadku.
3. Napisanie ogłoszenia - właściciel wie jakie udogodnienia są
@Venzey: wez jakas kolezanke ona podpisze umowe z posrednikiem, pojdzie ogladac niby mieszkanie ale sie nie zdecyduje na zakup. Zaprosisz ja na obiad w podziece, ona da ci ten adres i pojdziesz tam samodzielnie bez posrednika.. Prosta sprawa ;-)