Wpis z mikrobloga

Ech, trzeba wstać, bezbożny @wfyokyga już wstawia obrazki. Z mojej strony przerywnik od wilkołakowej serii z Paulem Naschym, ale nie od samego aktora, wystąpił bowiem w filmie, o którym dzisiaj mowa, i to w podwójnej roli. Chodzi o „El espanto surge de la tumba” z 1972 r., w anglosferze znanym jako „Horror Rises from the Tomb”, a u nas pojawiającym się jako „Rebelia umarłych”. Zaczyna się z grubej rury, bo od dekapitacji średniowiecznego satanisty Alarica de Marnaca (Paul Naschy) i uśmiercenia jego wiedźmiej kompanki Mabille de Lancre (Helga Line). Po tym makabrycznym wstępie przenosimy się do współczesności, kiedy to grupa młodych ludzi, w tym potomek Alarica (Paul Naschy, a to niespodzianka), udają się w miejsce, gdzie znajdować się ma grób czarnoksiężnika. Młodzi, jak to młodzi, głupie to to i nieroztropne, toteż ożywia satanistę, który znowu zaczyna siać spustoszenie.

Film bardzo plastyczny. Namachałem z tego obrazków i gifów co niemiara. Tak w ogóle z gifami to mam problem, bo w założeniu miałem wstawiać pod tagiem tylko kadry przerobione na obrazki, ale niektóre sekwencje są na tyle atrakcyjne, że chyba się nie powstrzymam i gify też się pojawią. A wracając jeszcze na moment do filmu – dziełko nawiązuje do innych obrazów, m.in. do „Maski szatana” z 1960 r. w reżyserii mistrza Mario Bavy (motyw ożywiania wiedźmy po wiekach) i „Nocy żywych trupów” (1968 r.) George'a Romero (atak zombie na dom). Film w więcej niż przyzwoitej jakości na znanym portalu z filmami. Oczywiście dla koneserów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obrazki pojawią się niebawem na tagu #szatanskieobrazki

Ale na razie idę dokonać ablucji, bo się spociłem przy pisaniu.

#film #kinoklasyb #horror
podsloncemszatana - Ech, trzeba wstać, bezbożny @wfyokyga już wstawia obrazki. Z moje...

źródło: Pobudka

Pobierz
  • Odpowiedz