Wpis z mikrobloga

Panowie remontuje stary dom z lat 80, wymieniam całą instalacje wodna, kanalize i ogrzewanie razem z piecem kondensacyjnym.

Poradźcie czy warto montować stacje uzdatniania czy wystarczy taki potrójny filtr jak na zdjeciu? Hydraulik mówi że wystarczy taki potrójny ale chciałbym posłuchać Waszych opinii.

A co do pieca - polecił mi saunier duval t31 a inny polecil viessmana ze zbiornikiem 150l (viessman kosztuje 4k wiecej).

#budownictwo #budowlanka #remontujzwykopem #hydraulika #ogrzewanie
daerro - Panowie remontuje stary dom z lat 80, wymieniam całą instalacje wodna, kanal...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
@daerro: kup tester twardości wody i sobie sprawdź. Jak masz twardą wodę to się opłaca. Jak hydraulik mówi ot tak, bez sprawdzania jakości wody, że wystarczy zwykły filtr, to lepiej zmień hydraulika.
@daerro: Mam tego viesmann'a ale starszy model, działa od wielu lat i nie wyobrażam sobie go nie mieć. Woda super miękka, zero kamienia a naprawdę #!$%@? mimo studni na 52 metrach. Dobrze radzi sobie też z żelazem mimo że to tylko zmiękczacz.

Piec to bym polecił naszego Termeta, u mnie ecocondens gold plus 25 z zasobnikiem 120 śmiga od wielu lat. Większość piecy to te same podzespoły więc nie ma co
@daerro jak ma metaliczny posmak to woda ma dużo żelaza a nie jest twarda.

Żeby Ci doradzić co masz kupić konkretnie to pasowało by conajmniej oddać wodę do analizy. Samo sprawdzenie twardości da tylko informację o jednym parametrze fizykochemicznym. Ale od początku, woda jest z wodociągu czy masz własne ujęcie wody, studnie?

Jak będzie wiadomo jaka jest woda można doradzać czy filtr wystarczy czy trzeba uzdatniacz lub odżelaziacz.

Co do kotła, powtórzę
  • 0
@rajman mieszkać będziemy we 2, jedna lazienka na piętrze i jedna mała toaleta na dole

woda z wodociągów miejskich ale od lat 70 podobno nic nie ruszane (info od sąsiada)
@daerro No i wiele się wyjaśniło, przynajmniej jeśli chodzi o zużycie wody, przy dwóch osobach to bym w ogóle montował kocioł 2f a już napewno nie zasobnik 150L. W cenie takiego pakietu będzie pewnie kocioł z wbudowanym zasobnikiem, choć dla 2 osób to trochę bez sensu.

Jak woda z wodociągu to pewnie jest tej samej jakości co wszędzie wokół, jak zleci stojąca woda to smak będzie normalny… filtry powinny wystarczyć, ale tak
  • 0
@rajman dzięki za radę! czyli zostanę przy tych filtrach za 3 stówki narazie, piec już zamówiłem ten saunier duval za 6.5k bo taki hydraulik polecił ale przypomniałem sobie, że warto zasięgnąć slowa na wykopie :D