Wpis z mikrobloga

TP S.A to typowy żenujący przykład dzikiej prywatyzacji w Polsce. Sprzedalismy całą sieć telefoniczna Francuzom tylko po to by nas doili jak krowy. Tragedia.
  • 245
  • Odpowiedz
no, ale przecież powinno być taniej na tych stajach bo "wolny rynek i prywatyzacja!", a jest nawet drożej. :>


@Krupier: na tych stacjach czyli jakich stacjach? I dlaczego powinno być taniej, skoro hurtownik jest państwowym monopolistą?

To tak jakbyś miał wolny rynek piekarni tylko wszystkie płody rolne kontrolowałoby państwo, a Ty narzekałbyś, że w piekarni chleb drogi, pomijając fakt, że piekarz od państwowego monopolisty musi kupić za cenę o której decyduje
  • Odpowiedz
@RuchaczSpychacz: uważam, że koszt za usługi telekomunikacyjne to nie tylko koszt ponoszony przed gospodarstwa domowe, ale też, a może przede wszystkim firmy, ośrodki akademickie itd. Jest olbrzymia różnica w cenie utrzymania znatowanej sieci domowej, a posiadania symetrycznego łącza z adresem publicznym
  • Odpowiedz
@malinq na tych zaopatrujących się nie w Orlenie.

No jak to dlaczego powinno być taniej? Wolny rynek, kupili rzekomo taniej nie od Orlenu to powinni być taniej, to tylko Orlen nas doi przecież! :>
  • Odpowiedz
No nie, fundusze sobie na takie rzeczy nie pozwolą. To nie jest spółka która handluje grabiami na bazarku o kapitalizacji szitkoina.


@MirekStarowykopowy: ale co fundusze mają do pozwalania skoro pakiet kontrolny ma państwo xD Oni jak będą niezadowoleni to mogą sprzedać te udziały, ale póki korzystają razem z orlenem na ruchaniu polaków to dlaczego mieliby z tego rezygnować?
  • Odpowiedz
To tak jakbyś miał wolny rynek piekarni tylko wszystkie płody rolne kontrolowałoby państwo, a Ty narzekałbyś, że w piekarni chleb drogi, pomijając fakt, że piekarz od państwowego monopolisty musi kupić za cenę o której decyduje państwo.


@malinq: jakie państwo? to czemu orlen nie zaproponuje darmowego paliwa na swoich stacjach? to by najlepiej się sprzedało przed wyborami. Czemu tego nie zrobi?
  • Odpowiedz
No jak to dlaczego powinno być taniej? Wolny rynek, kupili rzekomo taniej nie od Orlenu to powinni być taniej, to tylko Orlen nas doi przecież! :>


@Krupier: mam wrażenie, że oczekujesz, że będę Ci tłumaczył tezy które sam postawiłeś. Ja wiem, że jesteśmy na wykopie i poziom dyskusji jest jaki jest, ale zlituj się i jak masz coś mądrego do napisania to napisz i nie trać mojego czasu pls
  • Odpowiedz
@RuchaczSpychacz: Jakie rozbicie molocha? Zagraniczny gigant przejął głównego i jedynego operatora sieci telekomunikacyjnego. Takie sieci to są strategiczne rzeczy dla państwa i nigdy nie powinny być oddawane w obce ręce, to nie jest tylko internet dla przeciętnego wykopka, ale ogromna część masztów radiowo transmisyjnych czy nawet bunkier przeciwatomowy (Obiekt 09120) który był przystosowany dla prezydenta, premiera, a odpowiadał za łączność wojskową również. Przypominam ze w obecnych czasach łączność jest na tym
  • Odpowiedz
Czemu tego nie zrobi?


@MirekStarowykopowy: dlaczego mi zadajesz to pytanie? Czy ja mam gdzieś napisane, że jestem rzecznikiem prasowym Orlenu czy bez atakowania chochoła nie umiesz wymieniać argumentów? xD
  • Odpowiedz
@malinq

>No jak to dlaczego powinno być taniej? Wolny rynek, kupili rzekomo taniej nie od Orlenu to powinni być taniej, to tylko Orlen nas doi przecież! :>


@Krupier: mam wrażenie, że oczekujesz, że będę Ci tłumaczył tezy które sam postawiłeś. Ja wiem, że jesteśmy na wykopie i poziom dyskusji jest jaki jest, ale zlituj się i jak masz coś mądrego do napisania to napisz i nie trać mojego czasu pls


XD
  • Odpowiedz
Czyli podsumowując - Orlen nas doi bo tak, prywatyzacja by pomogła bo "zagraniczniaki" by robiły konkurencję więc byłoby taniej, ale jednocześnie prywatne stacje, które nie biorą paliwa od Orlenu mają ceny takie same lub nawet wyższe bo przecież tak działa konkurencja i wolny rynek. :D


@Krupier: to teraz powiąż te swoje wyciągnięte w podsumowaniu wnioski i spróbuj je połączyć z tezami które przedstawiłem posługując się cytatami. Nie mam zamiaru odnosić się
  • Odpowiedz
Netia ma 5 tysięcy kilometrów światła, Orange 80 tysięcy. Exatel ma 20 tysięcy.


@Bordomir: To trzeba postawić światłowody między miastami wojewódzkimi, a do reszty postawić wifi na tp-linku i cyk, pora na CSa :D

Natomiast jeśli się nie mylę to gdy sprzedawaliśmy TP to nie mieli oni za wiele światłowodów.
  • Odpowiedz
@malinq: obesrałeś się na miętowo, nie wiesz na jakiej podstawie orlen wylicza cenę paliwa, jak wygląda struktura takiego rynku w innych krajach i nie kumasz co może mniejszy akcjonariusz w spółce robić a machasz tutaj łapami jakbyś na tym zęby zjadł xD
  • Odpowiedz