Wpis z mikrobloga

#szosa
W przyszłym tygodniu mam być o 10 w Janowicach Wielkich. Pomyślałem, że może z rana udałoby się machnąć rundkę na szosie. Byłem kilka tygodni temu w tamtym rejonach (niestety) bez roweru i jestem oczarowany terenami.
Jaką pętle polecacie przyjmując start z okolic Jeleniej Góry - najlepiej, abym w 15 minut mógł dostać się autem do Janowic Wielkich. Zależy mi na widoczkach, ewentualnie klasycznych pojazdach - z braku czasu Karkonoska odpada.

Założenia z 80 km, przewyższeń do 1500 m, ale na tym dystansie to lepiej z 1200 m, 100% asfalt.
Przemek Zawada na swoim blogu dał 5 propozycji i z ograniczeń czasowych na razie w grze pozostał "Karkonoski Czwórząb": https://ridewithgps.com/routes/26381047

Czy polecicie coś lepszego niż ww. trasę?
  • 7
  • Odpowiedz
przyjmując


@niewiemjakidacnick_: Jedz do janowic i zostaw auto na stacji, potem cyk na miedzianka - wieściszowice - kolorowe - raszów - antonówka - jak poniesie to nawet i na bukówkę. Trasa mało uczęszczana do antonówki, większość bokiem, wymagająca. Ja te rejony za dzieciaka motorynką zwiedzałem, miała niekiedy problemy - uważaj xD
  • Odpowiedz
@niewiemjakidacnick_: Jak interesujesz się też chodzeniem po lesie to wspomiana miedzianka to bardzo ciekawe miejsce. Jest ona praktycznie 2 kilometry pod stromą górę od stacji w Janowicach. Miejscowość widmo, dawna radziecka kopalnia uranu, większość domów się zapadła, są ciekawe ruiny sztolni itd.
Dopiero niedawno coś odżyło, browar ktoś otworzył.
  • Odpowiedz
@niewiemjakidacnick_: A no i uważaj na same Janowice, ja będąc praktycznie z rejonu osobiście boję się chodzić sam po tej miejscowości, kiedyś typ rzucił mi w auto rowerem bo stałem w jakieś uliczce do lasu do której chciał wjechać, bez słowa xD
  • Odpowiedz
@niewiemjakidacnick_: z antonówki do marciszowa masz drogę utwardzoną lasem, teraz się zastanawiam czy znajdziesz ją na mapie. Jak nie to skocz sobie spowrotem marciszowem do wieściszowic już z kamiennej, tylko nie 5 - ten odcinek to zabójstwo dla rowerzysty, równolegle jest taka typowa wiejska.
Ew trzecia fajna opcja, z kamiennej przez jaczków na sędzisław - tu już odjeżdżasz ale co godzine masz pociąg do jeleniej, na stacji w janowicach jesteś w
  • Odpowiedz