Wpis z mikrobloga

Chce złożyć PCta, a nie siedziałem w tym kilka ładnych lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie szukać propozycji zestawów? Oczywiście złożę sobie sam, ale potrzebuje czegoś z mocnym GPU do deep learning I miejscem na 2-6 dysków. Budżet 5-10tysiecy bez dysków. Wiadomo im mniej tym lepiej. Polecacie coś konkretnego? Myślałem o 4080, ale nie wiem nawet którą wziąć.
#pcmasterrace #deeplearning #ai #komputery
  • 18
  • Odpowiedz
5-10tysiecy bez dysków

Myślałem o 4080


@xDrope: ale wiesz ile kosztuje ta grafika ( ͡º ͜ʖ͡º) ?

Imo szedłbym w RTX 4070 skoro już musi być Nvidia. Tak opłacalnościowo patrząc i mając na uwadze te widły.
  • Odpowiedz
Imo szedłbym w RTX 4070 skoro już musi być Nvidia. Tak opłacalnościowo patrząc i mając na uwadze te widły.


@majk3l: Jak chcesz mocne GPU do deep learningu to de facto zostaje Ci tylko nvidia.
  • Odpowiedz
Jak chcesz mocne GPU do deep learningu to de facto zostaje Ci tylko Nvidia.


@BreathDeath: no tak, dlatego napisałem, że

skoro już musi być Nvidia.


Zakładam, że OPowi nie chce się babrać z dodatkowymi problemami Kerasa, ROCm.

Tesla p40


@konfalkon: nooo 7- letnie GPU to spore ryzyko, ale jednak 24GB za ~tysiaka to duży plus.
  • Odpowiedz
ale wiesz ile kosztuje ta grafika ( ͡º ͜ʖ͡º) ?


@majk3l: bez dysku w ~10k się zmieści z czymś takim, płytę na uparto można tańsza bo wrzuciłem jakakolwiek teraz. to jest 10 150.
nie wiem czy mu taki procesor potrzebny w zasadzie, jak to grafa liczy głownie to pewnie i 7600 wystarczy
10129 - > ale wiesz ile kosztuje ta grafika ( ͡º ͜ʖ͡º) ?

@majk3l: bez dysku w ~10k s...

źródło: Screenshot 2023-07-24 134426

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Budżet 5-10tysięcy


@10129: miałem na myśli, że sam RTX 4080 jest droższy niż wskazana, dolna część wideł, więc nie ma mowy o utrzymaniu takich założeń. Tylko górna część wchodzi w grę.
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l lepsze cena/osiągi ma 4070 czy 4080?

@Megawonsz_dziewienc nie będę grał, więc może być taśma profesjonalna ( ͡ ͜ʖ ͡)

@10129 da się na czymś przyciąć tak jak z tym procesorem? Komp będzie pracował 24/7 przynajmniej tak zakładam - tą obudowa ładnie go wyciszy?

@majk3l trochę tak, chce dobry stosunek cena/osiągi

@Wiktor1975 nie wiem xD ram mi chyba nie będzie potrzebny o ile dobrze zrozumiałem narzędzia, więc
  • Odpowiedz
da się na czymś przyciąć tak jak z tym procesorem? Komp będzie pracował 24/7 przynajmniej tak zakładam - tą obudowa ładnie go wyciszy?


@xDrope: płyta główna, zasilacz (zarówno markowo jak i watowo jak nie będzie tego procesora tyko jakiś mniej prądożerny), grafika. są i tansze wersje 4080
to cicha obudowa
https://youtu.be/zCnagbKkVzE?t=1215
  • Odpowiedz