Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, przeszedlem pierwszy etap rekrutacji na stanowisko project menager w firmie it ktora tworzy oprogramowanie, zdalnie do usa. Nie pracowalem wczesniej w it, ale jestem project managerem w firmie ktora twgo typu oprogramowanie wykorzystuje w pracy inzynieryjnej (6 lat w branzy, w tym 2 lata jako project manager). Zmienic branze na it chcialem od dawna, a tu jest szansa na zmiane na it, przy byc moze wzroscie a nie spadku zarobkow.

Ile powinienem powiedziec na rozmowie jesli mnie spytaja o moje widelki? Trudno mi to z czymkolwiek porownac bo jednoczesnie zmieniam branze.

Co jeszcze wziac pod uwage? Kto ma doswiadczenie w pracy zdalnej do USA i ma jakies rady?

#usa

#it #pracait #inzynieria #inzynier #zarobki #pracazdalna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
@mirko_anonim: ja pracowałem zdalnie dla USA, wszystko było fajnie ale praca na druga zmianę (12-20) i siedzenie do późnych wieczorów nieraz do 21 mnie rozjechało psychicznie. Wróciłem do normalnej pracy 8-16 i odżyłem, o rodzinie nie wspomnę bo na nich tez to sie odbijało
@mirko_anonim: jesli nie zapytales o widelki to ogolnie slabo, przejrzyj portale typu nofluffyjobs czy bulldogjob czy jak sie to zwie, zobacz ile project menadzer moze dostac, wrzuc swoja kwote taka dla ktorej chetnie odejdziesz od obecnego pracodawcy i juz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): tu op @exori_vis @Warrior @xede
dotad nie pracowalem w it, ani zdalnie dla usa. robilem dla branzy drogowej w europejskiej firmie ale z projektami glownie na polske, dlatego pojecia nie mam ile moglbym dostac. teraz mam 8k netto, czy realne jest dostac np 2 razy tyle? mialbym zajmowac sie rozwojem oprogramowania, komunikacja z programistami, z uzytkownikami, wymyslaniem funckjonalnosci, oprocz tego w ogloszeniu byl wymog 5 lat w mojej
@mirko_anonim: widzialem 2x a nawet 3x wieksze widelki na pm w it ale wiadomo ze zapamietuje sie takie kwoty, 2x wiecej na b2b bez problemu do ogarniecia a mysle ze i 20k bez problemu, ze firma z usa to nie znaczy ze stawka taka sama, pamietaj
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @peoplearestrange
tak, 8k netto, jestem w branzy budownictwa drogowego, szczerze to praktycznie zaden znajomy w branzy w moim wieku (33 lata) nie ma wiecej, chyba ze ma wlasny biznes, ale nigdy na etacie.
rozumiem ze w innych branzach bym 2 razy tyle zarabial?

@xede
ale piszesz o takich zarobkach w polsce czy zdalnie do usa?
bo ja mam za 2 dni rozmowe z szefem firmy, bez zadnej kontraktowni
@mirko_anonim: problem jest tego typu ze widzialem stawki rzedu 4800$ dla devopsa z doswiadczeniem w PL z firmy usa gdzie wieksze zarobki sa w rodzimych firmach, jesli mowimy o b2b to zawsze podaje sie kwote netto czyli 20k + VAT w takim przypadku, jesli o UOP to juz inna sprawa bo stawka zawsze nizsza, dlatego proponuje przegladnac powyzsze portale bo w takich kwotach to nie oplaca sie robic na uop
@mirko_anonim: dlatego wlasnie pisze ze bylo to smieszna oferta w ktorej robiles dla firmy z usa(szukali desperata albo jelenia), obczaj portale, zerknij stawki i podaj widelki, minimalna taka ze jak zaakceptuja ją, nie byla dla Ciebie krzywdzaca
bezposrednio firma z usa. znam szefa z linkedina

@mirko_anonim: najlepiej wybadaj najpierw ile są w stanie zaproponować, bo to może być 5k, a może być i 10k+ usd. Z tego co piszesz jesteś tam ze względu na niszowe doświadczenie i networking - nie wygląda to na operację typu cięcie kosztów więc nie celowałbym w okolice 5k bo tyle dostaje tam 10% najmniej zarabiajacych PMów (a i w polsce można bez problemu