Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do mojego wpisu: https://wykop.pl/wpis/72060453/mirki-pomozcie-mi-wycenic-samochod-skoda-octavia-i

Obejrzałem dokładniej ten samochód. Okazało się, że to jednak jest silnik 1.4 TSI 150KM. Przebieg 110k km, stan idealny, nadal serwisowany w ASO. Nie ma się do czego przyczepić. Właściciel chce za niego 55k PLN- ów.
Myślicie, że warto?
#skoda #octavia #motoryzacja #samochody #handlarze #auto #wycena #mechanikasamochodowa
  • 16
  • Odpowiedz
@inko-gnito: za drogo, pewnie totalny golas (takie auta już tak mają) a za 10k wiecej dostaniesz praktycznie już auta 4 lata młodsze na gwarancji (np Ceedy)
No może że klimatronik jest, skóra na kierownicy, kierunkowskazy w lusterkach, lepsze światła albo automat.
No i przebieg 100k, najlepsze lata ma to auto za sobą a ktoś chce jeszcze 55k mimo że to ty juz będziesz naprawiał to auto. Taniej by było iść do
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Moim zdaniem jeśli cena wynosi 55k to te 2-3 co najmniej zawsze można zbić jeszcze jeśli się umie negocjować tym bardziej jeśli jest to auto z polskiego salonu które miał 1 właściciel nie sprowadzany od handlarza. Jeśli był serwisowany w aso to sprawdź dokładnie historie serwisowania/napraw jeśli coś było, jak jest ok wszystko to warto bo auto przynajmniej pewne.
  • Odpowiedz
  • 0
@mariusz_and: wszystko było robione w ASO zgodnie z instrukcją.
@dzem_z_rzodkiewki: to nie jest golas. Nawet lakier nie jest biały xD
@Cztero0404: myślę, że jak pomęczę właściciela to cena stanie na 50k. To jest pierwszy właściciel, samochód garażowany, wszystko robione w ASO. Nawet pióra wycieraczek wymieniał w ASO.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: no to dawaj wyposażenie. Android auto? Klimatronik? Automat? Skóra? Jaki rodzaj świateł mijania, projektorowe czy odbłyśnikowe. Kamera cofania?
Czujniki cofania to nawet w aucie za 43k z salonu dostawałeś

Najlepiej pokaż fotke ze środka
  • Odpowiedz
@inko-gnito: czyli robił wymiane oleju co 2 lata i 30k km ? xD Tak jest w instrukcji. Jeżeli faktycznie olej był zmieniany co dwa lata to to autko jest już nic nie warte, zaraz będziesz musiał z baniakiem oleju jeździć

ale przerabiałem temat 1.4 tsi serwisowanych co 30 tys. już nie raz i tam potrafi być po tym interwale obraz nędzy i rozpaczy
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: nie wiem jakie dokładnie jest tam wyposażenie. Facet zapłacił w salonie za ten samochód 80k PLN- ów, przy czym utargowal jakiś nieduży rabat, więc w ofercie cena była nieco ponad 80k. Nie wiem jaka wersja wyposażenia chodziła w tej cenie.

@hadrian3: nie będę montował gazy. On ma silnik z pierwszego linku.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: czyli kupił za około 66k. Wyposażenie golas to juz ustaliliśmy. Nie warto. Kup coś nowszego

Te czujniki cofania i tempomat to są tak tanie rzeczy że gratis to dodawali. Ja w Fordzie płaciłem 450zł. Prawdziwe wyposażenie to:
- automat
- android auto
- smart link + bluetooth
- tapicerka lepsza np skórzana
- kamera cofania
- czujniki z przodu
- światła mijania w technologi led (nie dzienne)
- automatyczne światła
  • Odpowiedz
@modzelem: Niekoniecznie, ja miałem skode Rapid od nowości w salonie i im powiedziałem że mają mi ustawić QI4 (olej co 15kkm / rok) i tak jeździłem do aso na wymianki

@inko-gnito: Generalnie za 50k masz pod korek wypchanego rapida z 2018 z roku 1.6TDI 115km więc się zastanów, moim zdaniem możesz zejść jeszcze z ceny
  • Odpowiedz