Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Chodzi o kredyt 2% na budowę domu. Konkretniej mi chodzi o transze, w normalnym hipotecznym kredycie płace odsetki od transzy którą bank mi przeleje. A jak to wygląda w tym rządowym kredycie 2%? Czy działa tak samo czy inaczej? I czy transze w tym 2% kredycie też wchodzą w grę? Będę wdzięczny za odpowiedź i linki do materiałów jeśli już gdzieś coś jest na ten temat.

#kredythipoteczny #kredyt2procent #kredyt #bankowosc #banki #budowadomu
  • 6
  • Odpowiedz
@p476m: Działa to dokładnie tak samo. Jedynie dopłaty dostaniesz jak już będziesz miał ratę kapitałowo-odsetkową. Możesz się ubiegać o dopłatę do raty odsetkowej, ale tylko w przypadku kiedy jej wysokość będzie wyższa niż wysokość pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej po dopłacie.
  • Odpowiedz
  • 0
@tracerr23: To jest sens brać ten kredyt 2% jeśli budowa domu zajmie 2-3 lata i dopiero wtedy będę miał dopłaty do raty odsetkowej? Jeśli jest tak jak mówisz, to w tym przypadku nie ma różnicy między kredytem 2% a zwykłym kredytem hipotecznym. A w kredycie 2% są dodatkowe ograniczenia. Trochę słabo
  • Odpowiedz
@p476m: To zależy od tego jak będą się kształtować stopy procentowe za te 2-3 lata. Różnica według mnie dalej jest, bo mimo wszystko warto jest przez 10 lat mieć gwarancję taniego kredytu a im szybciej uda się inwestycję skończyć tym według mnie korzystniej się na tym wyjdzie. Faktem jest, że okres karencji psuje nieco atrakcyjność jeśli założymy, że stopy procentowe będą spadać.

Jeśli ograniczenia są dla kogoś problemem to zawsze można
  • Odpowiedz