Wpis z mikrobloga

Drogi pamiętniczku
Dziś mija 2 miesiące na #emigracja w #niemcy
Przez dwa miesiące musiałem dojeżdżać prawie 50 km w jedną stronę.
Na szczęście jeździliśmy w 5 osób, więc nie było tragedii.
Oprócz awarii samochodu na autostradzie w pierwszy dzień pracy, nie było źle
Tzn. była patologia z którą mieszkałem.
Całonocne imprezy gdzie mieli wszystko i wszystkich gdzieś? Były
Darcie mordy "#!$%@?ć wszystkich"? Były
Próba pożyczenia ode mnie pieniędzy od jednego patusa na wyjazd? Była
Ale też było dużo zwiedzania i chodzenia po górach.
Było trochę nauki niemieckiego tzn. na tyle żeby powiedzieć co potrzebuje
Plan na następny czas to nauka języka, zakup biurka i krzesła, otwarcie niemieckiego konta oraz schudnięcie
Ogólnie nie jest źle, szału nie ma
Właściciel mieszkania chciał mnie i znajomego wrzucić do pokoju dla pary ale się nie zgodziliśmy a że już wynajął miejsce w którym spaliśmy (mimo kilku dni do końca miesiąca) to musiał dać nas gdzie indziej.
Na szczęście z synem właściciela szło się dogadać i okazało się, że w domu w miejscowości gdzie jest praca mają wolny pokój jednoosobowy. Co prawda mały ale daje radę. Przecież wiecznie nie będę w nim mieszkać.
To wszystko na dziś. Postaram się pisać regularnie.

Ps. Praca lekka ale nużąca.
Ps2. Kiedy tylko mogę robię nadgodziny
GG99 - Drogi pamiętniczku 
Dziś mija 2 miesiące na #emigracja  w #niemcy 
Przez dwa m...

źródło: temp_file2829770744405639436

Pobierz
  • 26
via Android
  • 0
@ChlopoRobotnik2137 Czytałem o tym koncie i przydałby mi się. Ograne to w wolnym czasie. W sumie chciałem na 15 miesięcy i jechać dalej ale zobaczymy kiedy będę gotowy na zmianę pracy
@GG99: trzymaj się, mi za tydzień też pyknie 2 miesiąc emigracji. Tyle, że na wyspie, ale współlokatorzy na domku spoko się udali, bo odpowiedzialna praca to tylko piwerko i to z umiarem, bo rano się robi 50-100km. Też muszę kupić biurko i krzesło bo obecnie tylko kuchnia lub łóżko, schudnięcie też zawsze się przyda, a w góry to na najbliższy bank holiday się wybieram.
@GG99: sprawdz sobie ing DiBa, nie wiem czy nadal taknjest ale na starcie dawali kartę kredytową co bardzo ułatwia zamawianie/kupowanie czego kolwiek w niemieckim internecie. Konto za darmoszke. Wszystko załatwiasz przez internet zakładając konto. Pamiętaj że musisz mieć meldunek zebybzalozyc konto. Trzymaj się miras
Ps. A.moze tylko adres do korespondencji, już nie jestemmpewny jak to było.