Wpis z mikrobloga

#praca #pytanie #prawo
witam. są tu jacyś eksperci? czy te firmy windykacyjne z neta które wykupują od ciebie dług działają? chodzi o to że pracodawca nie płacił mojej kobiecie przez 4 miesiące pracy. gość miał jakieś problemy i uciekł za granicę do pracy. w maju tego roku według strony po NIP zamknal działaność. nie mieszka już pod tym adresem. jego matka ma firmę księgowości w naszym mieście a z nim nienwiwdomo. można jakoś wyegzekwować te pieniądze jeszcze? są jakieś firmy? minal rok czasu.
  • 3
  • Odpowiedz
@fr3shman: te firmy skupują długi za niewielki procent początkowej kwoty i raczej nie specjalnie od osób prywatnych...
pozostaje sprawa sądowa i próba windykacji, tylko że komornik i tak niewiele zrobi, co najwyżej zajmie konta bankowe na których pewnie nic nie ma.... też mam podobną sytuację, jeden wyrok na dłużnika z 2015r do dziś nie ściągnięty, drugi klient co faktury nie zapłacił, muszę do sądu dać...
  • Odpowiedz
@fr3shman pracowałem w widykacji w banku gdzie ostatenyn krokiem bylo oddanie sprawy windykacji zewnętrznej. Jedyne co to straszyli mało ogarnietych ludzi gdzie tak większość nie spłacała zadłużenia. Każdy z dwoma szarymi komórkami miał #!$%@? na ich gadanie bo tak naprawde mało mogli zrobić(tym bardziej kimś kto nie mieszka w pl). Ogólnie nie czuję się ekspert bo nie wiem na jakiej zasadzie sprzedaje siẹ dług takiej firmie tylko dziele siẹ moim doświadczeniem.
  • Odpowiedz