Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
xDDDD
kisnę z mojego kuzyna
Koleś ma 28 lat, całe życie kuc, informatyka, programowanie itp. generalnie jest tzw. Full Stackiem ale też miał cos z PM, perfekt angielski, super niemiecki.
No i ostatnio coś z nim gadałem i miał ofertę od amerykańców, praca 100% remote i oferowali mu 10.000 DOLARÓW
10 TYSIĘCY DOLARÓW (na czysto już).
Przecież to by było w PL po przeliczeniu jakieś 35-40 tys. złotych, ale ten trep nie przyjął BO, pewne zapisy w umowie mu się nie podobay. I klepie za 17-19k netto PLN dla zagranicznej firmy ale mają oddział w Polsce xD
Niby takie mądre te programisty a jednak co do czego to problem : D
#progamowanie #programistka15k #pracait #pracbaza ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy kuzyn zjebał?

  • tak 33.6% (965)
  • nie 66.4% (1904)

Oddanych głosów: 2869

  • 58
@mirko_anonim tez mogłem pracować u hamburgerów za dobry hajs ale zrezygnowałem dla gorzej płatnej roboty dla Pana Niemca. Elastyczne godziny pracy, wyjebongo 15:00 zamykam kompa i nara. Mała firma, mniejsze ciśnienie, nie jesteś tylko liczba, do tego fajni ludzie i work life balance.
@mirko_anonim: Za 8-10k USD znajdzie bez problemu kolejną jak będzie chciał, ty myślisz że to taka jedna wyjątkowa z nieba spadła, że mu chcą dawać pieniądze za darmo? 8k to standardowy dól widełek na seniora w poważniejszej firmie
Po co więcej pieniędzy?


@DerMitteleuropaer: Piszesz jakby to była jakaś góra złota. Teraz każdy nowy samochód pokroju Audi A4, Volvo S60 kosztuje 250-300k, mieszkanie w dużym mieście 12k za metr, wybudowanie domu 1mln+. Taki tekst to pasuje do Roberta Lewandowskiego a nie kogoś kto musi brać kredyt na mieszkanie a samochód w leasing. Nie mówię, że to jest mało, ale TAK warto zarabiać więcej żeby nie martwić się o ratę kredytową
Nie mówię, że to jest mało, ale TAK warto zarabiać więcej żeby nie martwić się o ratę kredytową jakby coś Ci się stało.


@victordeleco2: ale na co w ogóle brać takie kredyty że zarabiajac 17-19k netto miałbyś się martwić o raty? Na lotniskowiec? Raczej tyle zarabiając inwestujesz te pieniądze a nie spłacasz raty lol
@mirko_anonim: jeżeli coś mu się nie podobało, to dobrze zrobił. Często na umowach są totalnie z dupy kary umowne na absurdalne kwoty. Do tego napisane w bardzo dwuznaczny i ogólnikowy sposób. Szczególnie amerykańskie firmy tak robią. Ja sam kilka ofert odrzuciłem, bo nie podobała mi się umowa mino że kasę miałbym lepszą.
słowo klucz, może nie jest jednak taki głupi jak sądzisz a mądrzejszy od ciebie?


@wiesiu2: 10000 DOLARÓW ROZUMIESZ?!?!?!!

Ziomek w życiu takich pieniedzy na oczy nie widział, to się zesrał. A kuzyn jak nie teraz to za miesiąc sobie taką ofertę ogarnie jak faktycznie taki ogarnięty.
@DerMitteleuropaer i sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie po co zarabiać więcej: po to żebyś mógł mieć i dom i wakacje 2-3 razy w roku. W ogóle śmiesznie to brzmi ze to tyle kasy a Ty dalej musisz wybierać pomiędzy domem(podstawowa potrzeba) a wakacjami.
@mirko_anonim może w obecnej pracy ma luz, a tam z zapisów wynikało, że jednak luzu by nie było. Różnica między tymi pensjami to już nie sprawa życia i śmierci tylko poziomu komfortu - również tego w pracy.