Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
xDDDD
kisnę z mojego kuzyna
Koleś ma 28 lat, całe życie kuc, informatyka, programowanie itp. generalnie jest tzw. Full Stackiem ale też miał cos z PM, perfekt angielski, super niemiecki.
No i ostatnio coś z nim gadałem i miał ofertę od amerykańców, praca 100% remote i oferowali mu 10.000 DOLARÓW
10 TYSIĘCY DOLARÓW (na czysto już).
Przecież to by było w PL po przeliczeniu jakieś 35-40 tys. złotych, ale ten trep nie przyjął BO, pewne zapisy w umowie mu się nie podobay. I klepie za 17-19k netto PLN dla zagranicznej firmy ale mają oddział w Polsce xD
Niby takie mądre te programisty a jednak co do czego to problem : D
#progamowanie #programistka15k #pracait #pracbaza ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy kuzyn zjebał?

  • tak 33.6% (965)
  • nie 66.4% (1905)

Oddanych głosów: 2870

  • 58
@mirko_anonim: przy różnicy 25 a 40 kasa już nie ma znaczenia, bo i tak będzie żył po tej podwyżce na takim samym poziomie co wcześniej. A zapisy w umowie są ważne. To Amerykanie, więc możliwe, że odrzucił to, bo chcieli by pracował wieczorem i w nocy albo wymagali latania do USA w ramach podróży służbowych.
@mirko_anonim: Moim zdaniem nie #!$%@?ł.. coś mu się w umowie nie podobało to jest raz, dwa obecnie zarabia jak piszesz 19k netto, to w zupełności wystarczy aby luksusowo żyć gdzie nie liczysz pieniędzy, to po co mu zarabiać więcej?
@mirko_anonim: z logicznego punktu widzenia czasami lepiej zarabiać mniej, niż się męczyć. Po co komu miliony, jeśli nie będzie miał czasu z nich korzystać, albo miałoby to kosztować zbyt dużo czasu, stresu, nerwów, użerania się itd.? Pieniądze to nie wszystko.
@mirko_anonim: ohui xD
PATRZCIE POLAK, PRAWDZIWY POLAK NOSACZ XD
DAŁBY DUPY ZA PODWYŻKĘ HAHA MAŁPA, KTÓRA SPRZEDA SIĘ ZA WIĘKSZĄ KASĘ XD

Patrzysz na to z perspektywy prola dla którego +1500 pln to jest ułożenie sobie życia na nowo, nawet jak w umowie byłoby zapisanie starego pijanego dzień w dzień na chacie, bo jako biedak zrobiłbyś wszystko, byle dostać więcej paszy.
Kuzyn pewno ma łeb na karku, a na bank jie
przy różnicy 25 a 40 kasa już nie ma znaczenia


@Majkel2008: Nie zgodzę się. Można pracować kilka lat krócej wtedy. Emerytura przed 40. jest całkiem realna. Po co pracować, skoro nie musisz? Dom postawiony, na koncie duże oszczędności, kilka inwestycji -> i bajlando do śmierci, niech prole zap***dalają. Życie jest o wiele za krótkie na "wykonywanie poleceń przełożonego przez 75% dnia".
@mirko_anonim: Mekambe też mógł zarabiać podobnie jak Krysia i co, są rzeczy ważniejsze niż hajs. Dodatkowo zadzwonił do papugi, wzięła z tysiaka i wypunktowała co w umowie nie halo, a oni nie poszli na jego poprawki, znając życie, bo wie pan to taka sztampa, wszyscy mają identyczne umowy i jak to będzie, pan inaczej, kolega inaczej, słyszałem to co najmniej 2 razy w życiu. To chcecie mnie czy kolegę, zapytałem, no
Chyba niezły ból dupska kogoś dopadł. Pewnie zapisy o których ani słowa ssały na potęgę, ale nie ma to jak zarabiać 3.5k i nazywać przegrywem kogoś kto ma 17-19k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Zakładając że te 17 tys. to kwota która będzie jakoś indeksowana o inflację - ja bym nie potrzebował zarabiać więcej już nigdy w życiu i wszystkie decyzje zawodowe podejmował już wyłącznie z punktu widzenia komfortu pracy, a nie pieniędzy.
Zamiast podwyżek chciałbym już tylko dodatkowe tygodnie urlopu.

Po co więcej pieniędzy?