Wpis z mikrobloga

Mirki, jak to jest z tymi zmiękczaczami/uzdatniaczami wody w mieszkaniu/domu? Większość wątków, które widziałem dotyczyły instalacji w domu, a czy ktoś z was ma zmiękczacz zamontowany w mieszkaniu w bloku?

Jak to się sprawuje? Dobry zakup czy żałujecie?

Jestem na etapie kupna mieszkania i się zastanawiam czy rozważać instalację czegoś takiego. Na pewno podoba mi się idea braku kamienia czy osadów na sprzęcie w łazience czy kuchni... O ile w ogóle da radę to zamontować.

#budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #hydraulika #budownictwo #zmiekczacz
  • 13
  • Odpowiedz
@eDameXxX: Zmiękczacz jest świetną sprawą, a co do montażu w bloku no to kwestia jak jest hydraulika zrobiona i czy jest miejsce obok aby postawić zmiękczacz bo to jednak spora rzecz jest
  • Odpowiedz
Na pewno podoba mi się idea braku kamienia czy osadów na sprzęcie w łazience czy kuchni... O ile w ogóle da radę to zamontować.


@eDameXxX: @lobo problem jest taki, że zmiękczacz można zamontować tylko na zimnej wodzie. Co prawda ciepła jest trochę zmiękczona samym podgrzaniem ale jednak nadal będzie ślady zostawiać.
  • Odpowiedz
W sumie też myślałem nad tym w bloku, ale ostatecznie uznałem, że szkoda miejsca i zachodu. Tam gdzie denerwuje czyli ślady na szybie pod prysznicem i tak leci woda zmieszana z ciepłą, więc zacieki nadal będą. Do spuszczania wody w toalecie bez sensu, zostaje pralka, choć tu też w pewnym stopniu robotę robi proszek/płyn do prania. Jedynie ostateczne płukanie prania byłoby spoko w miekkiej wodzie. Do kuchni nie widzę sensu, zmywarka ma
  • Odpowiedz
  • 0
@lobo: mieszkanie w bloku w stanie budowy, w zasadzie jeszcze jest chwila na zgłaszanie zmian deweloperskich, stąd moje rozkminy.

To jak Ci się to sprawdza? Faktycznie nie ma już brzydkich zacieków, czy kamienia na bateriach itp.? Ile średnio kosztuje eksploatacja np. rocznie w Twoim przypadku?
  • Odpowiedz
  • 0
Tam gdzie denerwuje czyli ślady na szybie pod prysznicem i tak leci woda zmieszana z ciepłą, więc zacieki nadal będą.


@CePeK: no ale jednak w tej mieszance proporcjonalnie gorącej wody masz mniej niż zimnej (zmiękczonej), więc chyba powinna być zauważalna różnica. Tak mi się wydaje przynajmniej.
  • Odpowiedz
Jak to się sprawuje? Dobry zakup czy żałujecie?


@eDameXxX: mam już od kilku lat w domu (rodzice mają w bloku) i ogólnie to jest dobra rzecz ale jest kilka ale.

Praktycznie wszystkie mydła i środki czystości, proszki, szampony lepiej się pienią ale miękka woda do dupy zmywa brud więc będziesz więcej wody zużywał. Jeśli używasz mydła typu szare będzie strasznie się mazać na rękach a zmycie czegoś tłustego z dłoni to
  • Odpowiedz