Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pomocy, nie mam pojęcia co robić ze swoją karierą :/
Jestem po studiach FiR, od roku pracuje SSC w AP, kto ogarnia te skróty wie że jest to praca kompletnie bez możliwości rozwoju i z sufitem zaraz na początku ścieżki. Bardzo chciałbym iść dalej, ale jestem już pogubiony w tym wszystkim. We wszystkich innych ścieżkach zawodowych które sobie wymyśliłem wymagają doświadczenia nie z SSC, patrzałem na jakichś junior analityków finansowych, młodszych pracowników w działach controllingu no i troche lipa xD Zostaje chyba tylko ten słynny audyt, ale mam tam kilku znajomych i każdy został psychicznym wrakiem człowieka po kilku miesiącach pracy tam więc troche sie boje xD Jest jeszcze jakiś sposób w który można popchnąć to wyżej? Jest jeszcze niby ten dział GL w SSC ale domyślam sie że to taki sam dead end jak AP i AR...
Robie kwalifikacje ACCA, właściwie to dopiero się na nią zarejestrowałem i przygotowuje sie do pierwszych egzaminów, myślicie że zdane egzaminy z poziomu Applied Knowledge dałyby jakiś bonus do szukania pracy, czy ten certyfikat to jest raczej uzupełnienie do doświadczenia i bez niego jest mało warty? Ma ktoś jakieś doświadczenie z wyrwania się z pracy w SSC i poopowiadałby o drodzę jaką w tym celu przeszedł? Byłbym wdzięczny
#finanse #ksiegowosc #ssc #korposwiat



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Powiem ci co ja bym zrobił gdybym był w twoim miejscu kariery. Poszedłbym w analizę danych albo IT. Cokolwiek gdzie można pracować na b2b a nie na uop bo sufitem w Polsce nie jest wysokość stanowiska tylko wysokość podatku. Ale jeśli jesteś uparty i chcesz robić na uop to poszedłbym do audytu na rok a najlepiej dwa ale nie dłużej a potem exit na controllera.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

We wszystkich innych ścieżkach zawodowych które sobie wymyśliłem wymagają doświadczenia nie z SSC, patrzałem na jakichś junior analityków finansowych, młodszych pracowników w działach controllingu no i troche lipa

Aplikuj na staże, nie stanowiska juniorskie (albo i tu i tu)
@DeoLawson

sufitem w Polsce nie jest wysokość stanowiska tylko wysokość podatku

Dużo firm od pewnego poziomu wypłaca dużą część wypłaty w akcjach które są opodatkowane stawką 19%
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):

Zostaje chyba tylko ten słynny audyt, ale mam tam kilku znajomych i każdy został psychicznym wrakiem człowieka po kilku miesiącach pracy tam więc troche sie boje

co xD?
audyt to jest bezmyślne kopiuj-wklej głównie, baaardzo miło wspominam te czasy, bo robota lajtowa


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja na Twoim miejscu szukałbym pracy w Finansach ale blisko związanej z IT. Takiej w której Twoja wiedza finansowa będzie przydatna, albo nawet konieczna.

W moim przypadku jest to na przykład połączenie Finansów z SAPem w obszarze kontrolingu. Ciekawa praca plus bardzo dobrze płatna.

Moim zdaniem nawet pracując w jakimś SSC jest możliwość rozwoju w takim kierunku (nie wiem czy akurat u Ciebie w firmie).

Im więcej specjalizacji IT w
  • Odpowiedz