Wpis z mikrobloga

Jak jedziemy z historyjkami o nieogarnianiu rzeczywistości przez ludzi 40+, to moja ulubiona rozmowa była z wujkiem z Podlasia

Jak mu powiedziałem, że pracuje zdalnie i cały proces rekrutacyjny odbyłem zdalnie to powiedział, że głupi jestem, bo jeśli nigdy nie widziałem szefa na oczy, to on mi po prostu pensji nie wypłaci i nawet nie będę miał kogo do sądu zgłosić. Przecież w internecie można łatwo oszukać i udawać, że się jest kimś innym.

#pracbaza #korposwiat
  • 76
  • Odpowiedz
@TheTostu: To jeszcze nic. Moja żona pracuje zdalnie przez międzynarodową platformę OF czy jakoś tak, nie podpisywała żadnej umowy, nigdy nie spotyka się z pracodawcami, a oni nawet nie wiedzą jak wygląda jej twarz, bo na kamerce pokazuje się zawsze w lateksowej masce.

  • Odpowiedz
@TheTostu: Rzygać już się chce od tych wymyślanych historyjek pod plusy byle tylko zabetonować stereotyp i szufladkę. Byle tylko się dowartościować.
  • Odpowiedz
@TheTostu: geeneralnie wujek glupi nie jest i slusznie sie martwi. ja raz tak zostalem oszukany. ale poza tym ze rozmowa byla online to byla masa innych red flagow ktore pominalem bo bylem mlody napalony na ta robote i zarobki. wystarczylo ruszyc glowa i bym nie byl stratny i oszukany wiec wujek pewnie ma takie cos na mysli. takie rzeczy sie zadrzaja
  • Odpowiedz
@irolslozok No trochę odleciał w tym bajcie xD
Zapewne ma 12-13 lat i dla niego 40 lat to człowiek stary, siwy, łysy o kulach jednocześnie i myśli że tacy ludzie z neta nie korzystają, a to przecież dzisiejsi 40 latkowie to ludzie młodzi, którzy "zaczynali" internet w tym kraju xD
  • Odpowiedz
  • 0
@TheTostu: z 40+ To całe pokolenie które miało już dostęp do Internetu, chyba raczej kwestia wujka, 40+ to ja mam programistów w zespole :D
  • Odpowiedz
@TheTostu: Mam 41 ... od 15 lat tylko zdalna praca z domu. Tak, tak ... 40+ boomerzy je*ani, ch*ja tam wiedzą co to jest internet. Gościu, 40+ ludzie internet tworzą od 25 lat. Niejednokrotnie to wybitni specjaliści od IT.
  • Odpowiedz