Wpis z mikrobloga

Kupiłem gitarę elektryczną do nauki od podstaw a próbuję grać piosenki gdzie na filmach grają na akustykach.

Na pierwszy ogień poszedł Nothing Else Matters ale palce z bólu chcą mi wejść do dupy.

Muszę jak mniemam zakupić jednak akustyka czy palce się przyzwyczają za miesiąc?

#gitara #naukagrynagitarze
  • 12
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: zaczynaj każde granie (zwłaszcza na samym początku) od pajączków, wyćwiczysz sobie i właściwy nacisk na struny i zmienianie strun i kostkowanie i palce też się porozciągają, na początku rozgrzewaj też ręce co by się zaraz nie kontuzjować, jak już będziesz miał dobre nawyki jak łapać gitare, itd. to będzie to mniej niezbędne, choć to poważnego grania zawsze od tego zacząć wypada
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: pewnie, że zagrasz, na elektryku powinno być nawet łatwiej - mniejsze struny niż w akustyku, mniejsza akcja strun - łątwiej docisnąć, trudnością elektryka jest, że jest wrażliwy na błędy wykonawcze, właściwe nauczenie się tłumienia strun, które w danym momencie mają nie grać i jednoczesne wybrzmiewanie tych co muszą jest kluczowa dla ładnego, czystego brzmienia, w akustyku troche "brudu" się da przeżyć, ale generalnie akustyk to dla palców bardziej mordęga, więc
  • Odpowiedz
ale palce z bólu chcą mi wejść do dupy


@Gnojowisko3000: no miesiąc i będzie mniej boleć xD nie zrażaj się tylko ćwicz, poczekaj aż zaczniesz podciągać struny xD
  • Odpowiedz