Wpis z mikrobloga

@Kitty9: z tego co się orientuje to zgłosić to moze każdy - w sytuacji kiedy osoba zagraża sobie można zawiadomić odpowiednie służby. Nie wiem jak to się odbywa ale kiedyś sąsiadka miała górkę i odwalala i inny sąsiad właśnie zawiadomił chyba policję i zabrali ja do szpitala. Niestety psychiatria w Polsce tak kuleje, ze pomoc jest jedynie doraźna i chwilowa.
@Kitty9: lubimy tu byc domorosłymi psychologami na wykopie (ja też lubię;)), ale osoby z borderline są praktycznie nieuleczalne. Za dużo do przemiany (cały charakter, całe myślenie?) i przede wszystkim: one to lubią, lubią dramy, zamieszanie, zamęt wokół siebie. Obserwowałam to u dwóch osób w mojej rodzinie: super związek, supercierpliwy facet, spokój i nagle taka borderka rozwala to wszystko w drobny mak całkowicie świadomie, bo spokój i stabilizacja nie są dla
@GdziesTamChcem: tez jestem wierząca i nie rozumiem tej aluzji z zakonem… przecież nie musisz jej oglądać i słuchać tego co mówi na temat wiary. Nie rozumiem takich osób jak ty, nikt ani na insta ani tu cie do wiary nie przymusza.