Wpis z mikrobloga

Widze ogloszenie sprzedazy mieszkania, ktore mnie interesuje, ale jest wystawione od osoby prywatnej. Nie mam doswiadczenia przy nabywaniu nieruchomosci i nie wiem czy nie powinienem kwestie formalne zostawic komus ogarnietemu w temacie gdybym byl zainteresowany kupnem tego mieszkania. Jak powinienem postapic w takim przypadku? Bo nie ogarniam ksiag wieczystych i notariuszy, a nie chcialbym wejsc na mine przez wlasna niewiedze.
#nieruchomosci
  • 12
@WozkowyUDT: Wynajmujesz po swojej stronie, on sprawdza stan mieszkania, czy w papierach się zgadza i pomaga w finiszowaniu transakcji - czyli w sumie tego czego szukasz.

Raczej traktuj go jako pomocnika niż agenta nieruchomości.
@WozkowyUDT: to już ustalenia z agentem. Cześć bierze %, cześć powie z góry kwotę. Ja gdy szukam dla kogoś mieszkania i wiem ze muszę dla kogoś wykonać prace, popytać, poszukać, weryfikować, negocjować itp biorę %. Gdy ktoś ma wybrane mieszkanie i chce tylko aby go ktos poprowadził to umawiam się na kwotę X i tyle.
@KromkaMistrz u mnie notariusz wszystko sprawdził i ogarnął, wiem wiem jesteś agentem to twoja praca ale w 90% przypadkach agent to zbędne ogniwo, pasożyt któremu trzeba zapłacić za nic nie robienie...
@pucol: bo 90% przypadków w dużych miastach to proste tematy gdzie nie ma co weryfikować. No ale jednoczesnie nie przeczę ze Posrednik dla kupującego w 90% jest zbędny i nie powinien za niego płacić :)