Wpis z mikrobloga

@Szyszkalogin: Ja to bym zrobił wojsko dla chętnych.. po co komu niewolnik. Ewentualnie kusił jakimś wysokim wynagrodzeniem i różnymi bonusami, np mieszkanie. Wtedy pełno chętnych by się znalazło.

Sam bym poszedł jakby dawali mieszkanie i dobrą pensję.
@Szyszkalogin: A mi się wydaje że jest to też w dużej kwestii sprawa demograficzna. Hipotetyczne państwo po 1000 kobiet i 1000 mężczyzn, ginie 999 kobiet i zostaje jedna co sprawia że odbudowanie demografii jest niemożliwe bo takie społeczeństwo wypchnie jednego dzieciaka rocznie. Jeśli za to zginie 999 mężczyzn to sprawa wygląda zupełnie inaczej. #!$%@? I niesprawiedliwe ale tak działa świat.
@Szyszkalogin: dlatego napisałem że hipotetyczne państwo żeby przedstawić ogólną logikę w demografii i systemie reprodukcyjnym. Jeśli przełożysz to na miliony to dalej będzie działać tak samo. #!$%@? dużej ilości mężczyzn wpłynie jedynie krótkoterminowo na gospodarkę, #!$%@? dużej ilości kobiet wpłynie na demografię (która będzie miała ogromny wpływ na gospodarkę) na przestrzeni dziesiątek lat.
A mi się wydaje że jest to też w dużej kwestii sprawa demograficzna. Hipotetyczne państwo po 1000 kobiet i 1000 mężczyzn, ginie 999 kobiet i zostaje jedna co sprawia że odbudowanie demografii jest niemożliwe bo takie społeczeństwo wypchnie jednego dzieciaka rocznie. Jeśli za to zginie 999 mężczyzn to sprawa wygląda zupełnie inaczej. #!$%@? I niesprawiedliwe ale tak działa świat.


@Qbon1802: jak zostanie jeden facet na 1000 bab, myślisz że on zapłodni