Wpis z mikrobloga

#niger #swiat
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze. Wojna w zasadzie może być lada dzień, ECOWAS wydał ultimatum, a jak nie to wchodzi z interwencją wojskową. W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD

Czasem mam wrażenie, że zostali tutaj tylko opłaceni trolle, a wiadomo, że za pisanie o sytuacji tam nikt nie płaci.

Dziwi tym bardziej, że w dobie wojny na ukrainie temat junty w nigrze, można porównać do przewrotu w ukrainie. Tutaj mamy pro zachodni, francuski rząd obalony wojskowo przez wojsko a w tle mamy wątek udziału(?) rosji i wagnera. Kolejną kwestią jest ludność Nigru które cieszy się (?) z wyzwolenia spod 'okupacji' francuskiej.
  • 82
@Hekun Ty ruska onuco!!!!11111

Interesuję się wieloma konfliktami szczególnie po II Wojnie Światowej, aż po dzień dzisiejszy których JEST W PYTĘ. Tylko tutaj zaraz Cię zwyzywają od ruskich onuc bo nie piszesz o Ukrainie xD Telegram i twitter są lepsze tylko trzeba uważać na propagandystów.

Swoją drogą powoli ludzie otwierają oczy na to, jak ich rząd z mediami zaprogramował w kwestii UA ale polak-robak zawsze mądry po szkodzie więc za rok-dwa polaki
@Hekun: Temat bardzo ciekawy o niebywałych wrecz implikacjach dla Europy a w szczególności dla Francji. Wygląda na to, że Rosja wywołała ten pucz aby zachwiać dostawami uranu do Europy. Francja jest niemal uzależniona od dostaw z Nigerii, pozostałe elektrownie atomowe w Europie tez w duzej mierze. Po odcieciu sie od ruskich weglowodorów, kłopoty z dostawami uranu z Nigru to prawdziwa katastrofa dla Europy.
@frutson: o właśnie to, a na to chyba nikt nie patrzy, jak tam #!$%@? coś poważniejszego to zacznie się kolejna fala "uchodźców" i exodus plemiennych z afryki do europy, ciekawe gdzie tym razem ich ulokują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#niger #swiat

To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze. Wojna w zasadzie może być lada dzień, ECOWAS wydał ultimatum, a jak nie to wchodzi z interwencją wojskową. W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD


Czasem mam wrażenie, że zostali tutaj tylko opłaceni trolle, a wiadomo, że za pisanie