Wpis z mikrobloga

#niger #swiat
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze. Wojna w zasadzie może być lada dzień, ECOWAS wydał ultimatum, a jak nie to wchodzi z interwencją wojskową. W senacie Nigerii (członka ECOWAS) natomiast odrzucili prośbę prezydenta o wysłanie wojsk do Nigru. Wydawało by się temat ciekawy, a tutaj cisza i spokój xD

Czasem mam wrażenie, że zostali tutaj tylko opłaceni trolle, a wiadomo, że za pisanie o sytuacji tam nikt nie płaci.

Dziwi tym bardziej, że w dobie wojny na ukrainie temat junty w nigrze, można porównać do przewrotu w ukrainie. Tutaj mamy pro zachodni, francuski rząd obalony wojskowo przez wojsko a w tle mamy wątek udziału(?) rosji i wagnera. Kolejną kwestią jest ludność Nigru które cieszy się (?) z wyzwolenia spod 'okupacji' francuskiej.
  • 82
  • Odpowiedz
@Hekun: "...Ta stara #!$%@? Francja..." akurat sama sobie to przesrala w swojej tepej arogancji. Szkoda tylko ludzi z Nigru ktorzy z deszczu pod rynne... W lapy dewiantow z rossiji... :(
  • Odpowiedz
  • 302
@Hekun Francuzi wiele zrobili by być znienawidzonymi przez narody Sahelu, traktują ten region Afryki jak neo-kolonię, korporacje robią tam co chcą.

Pechowo dla Nigru wpadł w ręce Rosjan i Wagnerowców którzy robią to samo tylko z swym "wschodnim" rozmachem.
  • Odpowiedz
To jest dla mnie niesamowite jak niewielkie zainteresowanie jest tutaj sytuacją w Nigrze.


@Hekun: Człowieku, ja mam #!$%@? na wojnę NA ukrainie, a co dopiero potencjalną wojnę w Nigrze. XD
  • Odpowiedz
@Hekun: Rosja położy łapy na bogactwach naturalnych Afryki ale kogo by to obchodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°

Ale hej hehehe, to tylko murzyny i Afryka hehehehe
  • Odpowiedz
  • 49
@Hekun Bo wojenki w Afryce są na porządku dziennym. Tam co kilka dni alkaida czy państwo islamskie dokonuje masakry chrześcijan i też nikt tym się nie interesuje. Bo tam tak jest. Teraz Rosja chce odciągnąć uwagę zachodu od Ukrainy to podburza kraje Sahelu. A że Francuzi jak to Francuzi nie skapowali, że już minął czas kolonializmu i traktują murzynów jak w xix wieku, to ci szukają szansy żeby ich #!$%@?ć. A Rosją
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: a ja tam bardzo "kibicuję" tym państwom afrykańskim, które bardzo pragną być w pełni niezależne i jak to sobie świetnie dadzą rade bez ingerencji cywilizowanych państw europejskich, a które skończy się zapewne jeszcze większą biedą, a prawdopodobne przejęcie wpływów francuskich przez ruski mir, w którym dla dużej części społeczeństwa kibel to wyższa zdobycz techniki, tylko spotęguje ten efekt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hekun: wierzę, że jest na wykopie mnóstwo osóvb dla których temat jest znaczący i interesujący, w zalewie ruskich onuc i wołyniarzy, a także ze względu na po prostu odległość tematu, zainteresowanie proporcjonalnie maleje
  • Odpowiedz
@Tamyolo: Ja bym ich zostawił w spokoju i pilnował tylko by ruscy oraz chinole się trzymali z daleka. Do tego odcięcie od dostaw europejskiej żywności (by się przestali mnożyć na potęgę) i flota na morzu środziemnym strzelająca do każdej nielegalnej łódki atakującej granice europejskie.
  • Odpowiedz
@Hekun: Dla mnie to jest niesamowite że w 2023 roku po dekadach syfu które odwaliły państwa kolonialne i amerykańscy biznesmeni ciągle znajduje się ktoś, kogo dziwi zmiana stron lub wprost wyprzedanie państwa komuś z BRICSu i OPECu. No ale tak to jest jak się widzi świat w różowych okularach i wierzy w to że 'no przecież są pod zachodnią jurysdykcją to powinni mieć raj na ziemi' ale nie mają i nigdy
  • Odpowiedz