Wpis z mikrobloga

#pytanie #samochody

miraski, bo szukam caly czas wozu, wybor padl na #megane #renault (ew. #laguna albo #clio w ostateczności). miernik lakieru idzie do paczkomatu, chyba dam rade samemu lakier pomierzyć, ale czy dam rade samemu podpiac pod kompa? Mam zwykly obd elm ii na blueotooth. Czy potrzebowałbym jakiegoś laptopa z jakąś aplikacją? Albo w ogóle inną wtyczkę?
  • 14
miernik lakieru idzie do paczkomatu, chyba dam rade samemu lakier pomierzyć, ale czy dam rade samemu podpiac pod kompa


@turbine: do Renault potrzebujesz miernik z wykrywaniem ocynku. Zwykły Ci mało co powie, ale Laguna III i Megane III mają pełny ocynk. Dobry lakernik zrobi tak, że Ci wyjdzie te 120um i co z tego skoro ocynku nie będzie. Jak wyjdzie np 200um ale jest ocynk to nie ma się czeo bać,
wziale taki na szybko, pisza ze mierzy blachy ocynkowane


@turbine: no pewnie, że mierzy ale Ci nie pokaże czy ocynk jest czy nie :D Taki miernik kosztuje dużo więcej, tutaj masz przykład takich które pokażą i zmierzą ale jak widzisz inna cena, producent ten sam:
https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-grubosci-lakieru-gl-pro-6-faz-7804003640
https://allegro.pl/oferta/miernik-grubosci-lakieru-prodig-tech-gl-pro-2-faz-9608949348

Ile ma na nim wychodzic wartosci zeby wiedziec ze jest ok?


@turbine: to tak nie działa. Trzeba najpierw wziąć wartość referencyjną z elementu
Mam zwykly obd elm ii na blueotooth. Czy potrzebowałbym jakiegoś laptopa z jakąś aplikacją? Albo w ogóle inną wtyczkę?


@turbine: Gówno Ci to w Lagunie pokaże. Serio. Tylko CLIP.

Jak jedziesz oglądać 2.0 benzynę [Laguna III], to zapomnij o LPG w przyszłości.
@turbine Tak, 2.0 w Lagunie to konstrukcja Nissana bez hydraulicznej kasacji luzów zaworowych. Silniki nawet na benzynie miewały problemy z gniazdami w quashquaiu. Ogólnie silnik fajny, ale swoje spali przy tej masie.

Lepiej wziąć Mégane 1.6 K4M 110KM, lub 2.0T tak w Mégane, jak i Lagunie III. Tylko te silniki są bezproblemowe.

Widzę, że ta z ogłoszenia ma 2.0T 180KM, czyli silnik bezproblemowy, F4RT.

Nie dał bym za #!$%@? 32k za Mégane
  • 0
@ksiak: czy mozna malowac auto tak zeby lakier byl w oryginalnej grubości? przeciez lakiernik tez moze miec miernik lakieru i sobie mierzyc i ew. dopsikać albo spolerować zeby lakier był taki sam z obydwu stron. dobrze myślę? bo wydaje mi się ze boom na mierzenie to był z 10 lat temu, teraz to lakieruje sie i naprawia auta bardziej zgodnie ze sztuką niż na #!$%@?. taka rozmikna mnie naszła :P w
czy mozna malowac auto tak zeby lakier byl w oryginalnej grubości? przeciez lakiernik tez moze miec miernik lakieru i sobie mierzyc i ew. dopsikać albo spolerować zeby lakier był taki sam z obydwu stron. dobrze myślę?


@turbine: raczej na odwrót. Malujesz a potem polerka do właściwej grubości.

o wydaje mi się ze boom na mierzenie to był z 10 lat temu, teraz to lakieruje sie i naprawia auta bardziej zgodnie ze
co to jest clip? jakies urzadzenie? aplikacja? co potrzebuje zeby to mieć? :P


@turbine: Clip to aplikacja oraz interfejs. Zamiast tego wystarczy Ci zwykły elm plus pyclip na telefon ale będzie dużo trudniej coś z tego wyciągnąć a jak nigdy nie używałeś to nawet nie ma się co w to bawić.