Wpis z mikrobloga

Cześć,

Prosiłbym o pomoc w kwestii zakupu sprzętu sieciowego, który ogarnie mój dom (2-piętrowy, ok. 170 m2).

Obecnie korzystam z:
- router wifi (piętro) Asus RT-N18U (dd-wrt)
- router wifi (parter) Netgear WNDR3700v3 (dd-wrt)
- switch Netgear GS724T
- modem LTE Huawei B818

Największy problem mam z Wifi. Router ASUS działa w miarę ok, ale Netgear już nie. Sieć Wifi co chwilę znika, transfer jest mizerny. Próbowałem manewrować kanałami obu routerów, ale niewiele to dało.

Myślę na wymianą obu routerów na coś zdecydowanie nowszego. Dużo słyszałem o rozwiązaniach typu mesh, ale natknąłem się również na wypowiedzi, że to raczej chwyt marketingowy.

Nie chciałbym raczej rezygnować z DD-WRT.

Coś polecicie?

#komputery #siecikomputerowe #sieci
  • 11
  • Odpowiedz
@tom_ex mi w dwupiętrowym domu dwa routery Xiaomi mi 4a załatwiają sprawę. jeden jest w garażu za naprawdę gruba ściana z żelbetu i na strychu jest jedna kreska sygnału z niego
  • Odpowiedz
  • 0
@tom_ex kup np. Asusa RT-N16 z ddwrt i wypier.. tego Netgeara. Za 100 cebul masz ogarnięty temat. Chyba że chcesz iść w 5GHz to coś poszukamy.
A ten Netgear nie resetuje się czasem? Kondensatory są ok?
  • Odpowiedz
  • 0
@tom_ex dokładnie używka. Ostatnio kupiłem za 50 zł - dobry kawał sprzętu. Fakt - ma swoje lata, ale działa za śmieszne pieniądze. Śmiga od 90 dni bez problemu - oczywiście DDWRT. IMO przy LTE nie ma sensu iść w 5GHz bo to i tak nic nie zmieni.
  • Odpowiedz
  • 1
@ruffio: ok, dzięki, wezmę pod uwagę

z tym ostatnim bym się raczej nie zgodził, antena zewnętrzna + kilometr do BTS i osiągam często transfer nawet 250 Mbit/s
  • Odpowiedz
  • 0
@Majkel2008: bardzo szerokie pytanie, chyba wszystkie możliwe urządzenia (telefony, laptopy, smart home, telewizję, konsolę), jednak chyba raczej chodzi ci o wifi, prawda? zatem jedynie telefony i laptop do internetu, wszystkie poważniejsze urządzenia po kablu

@Michuy uważam, że @ruffio ma trochę racji... widzisz... byłem przygotowany na zakup sprzętu za ok. 1000 zł, a się okazuje, że mogę najpierw spróbować poprawić sytuację za 100 zł i może to w zupełności wystarczy
  • Odpowiedz
  • 0
@Michuy niby nie, ale sprzęt Mirka jaki posiada jest równoważny z zaproponowanym. Skoro sprawdzało się to do tej pory to po co pakować się w koszty?
  • Odpowiedz