Wpis z mikrobloga

#zalesie #krajzdykty #bekazpisu #emigracja #uk
Ale to jest śmieszne

Dobry znajomy siedzi z dupą w UK,
On pracuje na budowie
Ona pracuje na recepcji w jakimś hotelu
Miesięczne zarobki ok. 6000 funtów.
Wynajmują kawalerke + rachunki 2500 funtów
Czyli zostaje im jakieś 3000 funtów na jedzenie, zachcianki itp.

Teraz kupują swoje pierwsze auto tam, forda focusa z 2020 roku za 12 tys funtów. Czyli jakby odkładali po 1000 funtów, uskładają na niego w rok. Bez jakiegoś zaciągania pasa.

Teraz my w polsce.
Tu takie auto kosztuje 80 tys PLN
Ja zarabiam 4500 - informatyk studia
Moja rozowa zarabia 4000 - rehabilitacja studia
Wynajem mieszkania + media 2500
Jedzenie 1500
Czyli jakoś 4 tysiące możemy odłożyć, tylko z takim zaciśniętym pasem, że ja #!$%@? - czyli musimy odkładać 2 lata.

Czyli reasumując 2 wykształconych ludzi w polsce musi żyć przez 2 lata jak karaluchy żeby kupić sobie w miarę nowe auto. 2 "ROBOLI" (bez obrażania znajomego), żyje sobie na ludzie w UK i kupuje auto w rok. Gdzie oni jeszcze odlożą sobie 1000 funtów i pojadą na wakacje do polski xD a my niepojedziemy już nigdzie xD
  • 100
@kodecss: Te stawki z UK to Ci się chyba przyśniły. Mam siostrę w UK, która pracuje znacznie wyżej niż na recepcji i ma chłopa, który cegieł nie nosi, ale też ma wyższe stanowisko od tego i razem na czysto nie mają 6000 funtów. Średnie wynagrodzenie w UK z tego co pamiętam jest w okolicach 2000 funtów.

Propagandę też trzeba umieć pisać. Nie bierz się więcej za to ( ͡° ͜
@kodecss: kawalerka z oplatami to chyba w londynie tyle kosztuje, i to wcale nie tak daleko od centrum. Te 6k we dwojke tez tak srednio wiarygodnie brzmi. Cos Ci kolega chyba mocno podkolorowal jak mu na tych wyspach sie zyje ;)
@kodecss jako p0lak r0bak niedawno wróciłem z (przy okazji) przeszło 3 tygodniowych "wakacji w UK" ( ͡° ͜ʖ ͡°) z okolic Kornwalii… i tam naprawdę koszty życia są niższe oraz siła nabywcza wyższa w relacji do ichsiejszych zarobków… też zależy gdzie i na pewno z dala od Londynu (bo tam podobno paljaki to życia nie majo) jeden powie, że tak, drugi, że nie… no ale wszędzie dobrze tam
bartlomiej_rakowski - @kodecss jako p0lak r0bak niedawno wróciłem z (przy okazji) prz...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@kodecss na budowie 3500 już przy #!$%@? 10h dziennie 6 dni w tygodniu, chyba że jakiś spawacz albo coś na lewo w johnexie. mieszkanie salon sypialnia 2500 z rachunkami pół godziny metrem do centrum znajdziesz
@kodecss Powiem tak, albo znajomy robi Cię w #!$%@?, albo opowiadasz bajki. Znam realia angielskie i na pewno laska na recepcji nie zarabia tyle ile napisałeś. Chyba, że ciągle siedzi w robocie. Zarobki w Anglii relatywnie spadły w porównaniu do Polski. Na zachodzie już nie ma miodu, więc nie pleć bzdur. Dalej lepiej zarabiają, ale już nie ma takiego przeskoku.
Druga sprawa, że skoro oboje jeszcze studiujecie to jak chcecie zarabiać tyle
Miesięczne zarobki ok. 6000 funtów.

Ja zarabiam 4500 - informatyk studia


@kodecss:
Gościu który dostaje 4500 funtów za pracę na budowie, to nie robol, tylko specjalista.
Informatyk który zarabia 4500zł za swoją pracę to dupa nie informatyk.

Nie pokazujesz tutaj różnicy między UK a Polską, a między tym ile zarabia specjalista w swojej dziedzinie vs osoba która nie zna się na swojej pracy. W Polsce ten budowlaniec dostałby spokojnie 15k na
Skończyłem informatyke na AGH i to wszystko.


@kodecss: To niezłe te studia informatyki na AGH. XD Sam kończyłem i mam bekę jak czytam takie wpisy, ponieważ potwierdza się wszystko, co pisze o polskich studiach informatycznych.
@kodecss: szkoda gadać, super się żyje w tym UK.
Tylko strach z domu wychodzić, w pracy syf. Nasze L4 nie obowiązuje. Inflacja tam też zapiepsza.Domu raczej nie kupisz, góra jakaś zawilgocona klitke. Zapytaj ile tam kosztuje utrzymanie samochodu.