Wpis z mikrobloga

Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Irlandia

W którym z tych krajów najłatwiej o złoty środek:
- dobrego/neutralnego nastawienia do Polaków
- brak potrzeby nauki lokalnego języka przy znajomości angielskiego
- bezproblemowego rynku pracy i mieszkaniowego

Dlaczego akurat te kraje? Chodzi o klimat - brak upałów i ostrych śnieżnych zim no i oczywiście jakość życia.

#emigrujzwykopem #pytanie #dania #norwegia #szwecja #finlandia #irlandia
#emigracja
  • 26
  • Odpowiedz
@grzesiek0401: w Norwegii nie ma ostrych śnieżnych zim? No nie wiem. Byłem w październiku i trafiliśmy na śnieżycę. Pluis taki, że właśnie Norwegowie - na tyle na ile mi się wydaje - są fantastycznie do tego przygotowani
  • Odpowiedz
  • 0
@login_cwiczebny: gdzie w USA jest klimat jak w Skandynawii? Tam raczej fale upałów albo mrozów poza północną Kalifornią. Poza tym emigracja do USA to już duża zmiana w życiu, ważna decyzja, kombinowanie z pracą i pobytem bez zielonej karty. Nie dla każdego. Wolałbym też mieszkać gdzieś blisko wybrzeża oceanu/morza a nie w środku kontynentu. Choć niewątpliwie jak ktoś tam ma rodzinę, pomysł na biznes to najłatwiej o życie na poziomie.
  • Odpowiedz
@w00nski:

w Norwegii nie ma ostrych śnieżnych zim? No nie wiem.

Norwegia do ponad 2000km w kierunku północnym, więc zależy gdzie jesteś.
@grzesiek0401 w Skandynawii i tak na dłuższą metę musisz się nauczyć języka, jeśli chcesz być normalnie traktowany
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr:

No tak, ale w dzisiejszych czasach mamy możliwość wiele spraw wpływających na jakość życia po wyjeździe oszacować wcześniej.

Przykład Islandii gdzie na grupce fb z mieszkaniami pod każdą ofertą kilkadziesiąt chętnych na wynajem.

A np tutaj w Malmo
https://qasa.se/p2/en/find-home/?homeTypes=apartment&searchAreas=Malm%C3%B6
widzę kilkaset mieszkań. 55m2 w super standardzie za ok 4tys zł. Więc różnica pod tym względem gigantyczna.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@grzesiek0401: Dodam to co Ci inni pisza- punkt o traktowaniu cie jako polaka odpada skoro nie chcesz uczyc sie ich jezyka. Jak masz w planach poznac kogos, znalezc znajomych czy nawet isc na zakupy jesli nie umiesz ich jezyka? Nie kazdy chce rozmawiac po angielsku. Wyobraz sobie reakcje polakow jakby ktos chcial sie przeprowadzic do Polski bez planu nauki jezyka ;) Na wielu stanowiskach oczekują tez, ze z czasem nauczysz się
  • Odpowiedz