Wpis z mikrobloga

  • 1
@mickpl nakręcanie rosnącyc cen jest po to by wyleszczyć Januszy z wtórnego. Deweloperzy opychają w wawie po 11-12k z metra czyli po cenach z 2020-21, a janusze co pokupywały pod inwestycje podnoszą po 15-16 bo na bankierze pisali że rośnie i schodzi na pniu.
  • Odpowiedz
@hehe_: No właśnie wtórny w mniejszych miastach stoi w miejscu.Żadnych podwyżek lub takie,że i tak startujesz.W Wojewódzkich robi się dużą przepaść pierwotny vs Wtórny.We Wrocławiu na pierwotnym ceny małych mieszkań do 45-50 M2 są po ok.14 tys/M2.Z wykończeniem pod klucz robi się już 15-15,5 tys/M2. To samo po drugiej stronie ulicy z wtórnego,blok z lat 80', zadbany,mieszkanie dobrze wykończone,gotowe do wprowadzenia i ceny ok 12 tys/M2.
  • Odpowiedz
@Tulky: @hwk1988 @PfefferWerfer kupiłem 2 miesiące temu mieszkanie po 12,5k na ursusie na 2 procent. Ta sama inwestycja, dalsze etapy budowy tej inwestycji zostały teraz wystawione na sprzedaż. Blok obok mnie, cena 13,5k za metr ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze nie odebrałem mieszkania a już zarobiłem. Ale ogólnie na Ursusie polecam szukać, ma być metro w przyszłości. Teraz jest kolejka do centrum i chyba blok z gorszym
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Zauważ, że punkty na wykresie transakcyjnej są co kwartał i kolejna zmiana powinna być odnotowana w czerwcu. Niemożliwe że ceny się w ogóle nie zmieniły i to jeszcze w Warszawie. Chociaż pewnie nie aż tak jak ofertowe, bo tańsze oferty zostały wyssane i zostały drogie.
  • Odpowiedz
@hehe_: no,zmieniły się mocno na pierwotnym,na wtórnym tylko standardowo 7-10% w górę(i tak by podrożało nawet bez kredytu 2%).W miastach powiatowych na wtórnym niemal nie widzę zmian w cenach.Nie zdziwię się,jak tam nawet lekko obniżą ceny byleby ktoś w końcu kupił to ostatnie mieszkanie w wielkiej płycie w jakimś Krośnie czy Kielcach.
  • Odpowiedz