Wpis z mikrobloga

Mircy, mam problem z bardzo wolno schnącym tynkiem gipsowym na suficie parteru. Tynki robione były pod koniec lutego. Ściany już dawno są suche, ale sufit w wielu miejscach jeszcze mokry. Wynająłem osuszacz powietrza, który wyciąga z powietrza masę wody (nawet 20l przez 30h), i widzę, że trochę to poprawiło sytuację, ale mam go już miesiąc, a dalej w wielu miejscach jest mokro.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i ma pomysł, jak ten proces przyspieszyć? Przed pożyczeniem osuszacza starałem się otwierać okna, a pod moją nieobecność je uchylać.

#budowa #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 32
  • Odpowiedz
@matrioshq: Coś ci tam musi cieknąć albo masz wszystko absurdalnie szczelnie zamknięte nie ma opcji aby przez ponad pół roku i ciepłe suche lato ci to nie wyschło
  • Odpowiedz
@matrioshq: Ale serio tam coś ci musi cieknąć np. rura z wodą czy podłogówka nie ma opcji aby tynk był mokry po 2 miesiącach suchego lata, a co dopiero po pół roku + miesiąc osuszacza.
  • Odpowiedz
@matrioshq: Obyś się nie zdziwił :) rozumiem, że to tynk gipsowy i "wygładzony" więc ma warstwę mleczka je musisz delikatnie zetrzeć ale musisz uważać bo bardzo łatwo doszlifujesz się do ziaren.
  • Odpowiedz