Wpis z mikrobloga

Czy Waszym zdaniem ten plan ma sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dużą działkę budowlaną, dzielę ja na 6 mniejszych i wytyczam jakaś drogę wewnętrzną.
Każdą z tych działek daje jednej osobie z najbliższej rodziny i te osoby po kilku tygodniach sprzedają te działki.
Czy jakieś instytucje mogą to uznać, za próbę oszustwa podatkowego i dowalą jakieś kary/podatki?
#nieruchomosci #prawo
Pobierz saycool - Czy Waszym zdaniem ten plan ma sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dużą działkę budowlaną...
źródło: Kobieta-Na-Budowie-BuduBudu-Kielce
  • 30
Każdą z tych działek daje jednej osobie z najbliższej rodziny i te osoby po kilku tygodniach sprzedają te działki.

Czy jakieś instytucje mogą to uznać, za próbę oszustwa podatkowego i dowalą jakieś kary/podatki?


@saycool: ale na czym wlasciwie masz zyskac?
@saycool: PIT będzie jeśli sprzedaż działkę po mniej niż 5 lat od zakupienia (liczą się lata kalendarzowe, a nie dokładne daty)
a VAT to zależy czy rozliczałeś przy zakupie
@majkel88: Jeśli sprzedaż nosi znamiona działalności gospodarczej to taki podatek płacisz...

KIS wskazuje, że działania podjęte na działce od chwili jej nabycia miały charakter profesjonalny i przyczyniły się do uatrakcyjnienia grunty pod ewentualną sprzedaż ziemi. Do takich działań zaliczono m.in. uzbrojenie terenu, wydzielenie dróg wewnętrznych, uzyskanie decyzji o warunkach zagospodarowania terenu (zabudowy), czy wystąpienie o opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla sprzedawanego obszaru. W opinii organów skarbowych, w przedmiotowej sprawie podatnicy wykonali
Każdą z tych działek daje jednej osobie z najbliższej rodziny i te osoby po kilku tygodniach sprzedają te działki.


@saycool: no ty nie zapłacisz podatku ale te osoby owszem. xD
Nie da się ominąć tego podatku "obrotowego"
Przenoszac włąsność na rodzine de facto resetujesz licznik
Ten podatek jest należny bez względu czy nabycie działki było na drodze kupna czy otrzymania darowizny.
z tego co wyczytałem to jeśli sam bym sprzedał te działki to płacę od nich zarówno dochodowy, jak i VAT.


@saycool: od takich spraw - w tej skali finansowej - to są doradcy podatkowi, a nie "sam wyczytałem" czy "na wykopie napisali"