Wpis z mikrobloga

Czy Waszym zdaniem ten plan ma sens? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dużą działkę budowlaną, dzielę ja na 6 mniejszych i wytyczam jakaś drogę wewnętrzną.
Każdą z tych działek daje jednej osobie z najbliższej rodziny i te osoby po kilku tygodniach sprzedają te działki.
Czy jakieś instytucje mogą to uznać, za próbę oszustwa podatkowego i dowalą jakieś kary/podatki?
#nieruchomosci #prawo
Pobierz
źródło: Kobieta-Na-Budowie-BuduBudu-Kielce
  • 30
@saycool: Idź do doradcy podatkowego. Czy musisz wszystkie działki po podziale sprzedać w tym samym czasie, czy można to rozłożyć na np. 12 miesięcy i każdy domownik sprzeda w innym terminie?
@saycool: Inna sprawa, że nie podoba mi się ta interpretacja KIS, ciekawe, czy było odwołanie do WSA/NSA. Chodzi mi o to, że jeśli jest to sprzedaż nieruchomości, to nic dziwnego, że właściciel chce ją uatrakcyjnić poprzez podział działki, decyzje o WZ, drogę dojazdową itdp W przeciwnym wypadku wszyscy prywatni właściciele mieszkań, którzy przed sprzedażą odświeżają mieszkanie / robią remont / home staging do zdjęć itd., czynią podobne czynności. Jeśli była to
@saycool: Dodatkowo pamiętaj o konieczności zapłacenia dochodowego przez wszystkich członków rodziny, chyba że przeznaczą kasę na cele mieszkaniowe w ciągu 3 lat.
@saycool: To takie pytanie zadaj doradcy, który specjalizuje się w obrocie nieruchomościami.


@avatarr: odpowiedź w stylu elektrody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio @bigger2 przekonywał, że jest tutaj sporo kumatych ludzi, więc uznałem, że spróbuje... ale chyba jednak się mylił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saycool: Dodatkowo pamiętaj o konieczności zapłacenia dochodowego przez wszystkich członków rodziny, chyba że przeznaczą kasę na cele mieszkaniowe w ciągu 3 lat.


@avatarr: ale ja wiem, że trzeba zapłacić dochodowy. Pytanie dotyczy VATu.
@saycool: Z rodziną wychodzi się dobrze na zdjęciu i zawsze mogą być z tym potem problemy. Dlatego idź do doradcy - w perspektywie masz transakcję za kilkaset tys. lub kilka milionów złotych, a pożałujesz na start 250 zł na fachową poradę.
@avatarr: zapewne na doradcy się skończy... ale uznałem, że zapytam na wykopie, bo to nie jest jakiś rzadko spotykany temat.
P.S. Do rodziny mam zaufanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)