Wpis z mikrobloga

@Gluptaki: Czlowieku, tyranie zwyklych ludzi w walce z klimatem nie spowolni tych zmian XD
Trzeba tyrac panstwa, rzady i przemysl. Ale komu by sie oplacalo zamknac kopalnie, huty, elektrownie, producentow? Za to oplaca sie nabijac kabze na zwyklym kowalskim i pelikanach co lykaja takie brednie.
Z reszta jak ludzkosc juz byla na swiecie, od homo erectusa to migrowala. A migrowala nie z powodu ciekawosci tylko zmian klimatyczynych. Myslisz, ze taka malpa
  • Odpowiedz
@Gluptaki: P. S. Antarktyda kiedys byla zielona, kto wie czy jak roztopia sie lody nie odkryjemy tam sladow cywilizacji?
Teraz jak z europy bedzie pustynia to przeprowadzimy sie na grenlandie, kanade czy emiraty arabskie zalezy gdzie bedzie zielono i znosnie? Moze sahara stanie sie zielona wyspa i ludzie zaczna budowac tam miasta? Tych zmian nie powstrzymasz jezdzac rowerem zamiast autem ani palac gazem zamiast weglem.
  • Odpowiedz
  • 0
@j3sion Czyli jaka? Od ilu powinna się zaczynać? Kiedy nie będzie zmanipulowana? Pochwal się ekspercka wiedzą jak to zrobić dobrze.
  • Odpowiedz
@bqbqPL: powinna się zaczynać od 0 lub najniższej notowanej temperatury, ten wykres jest godny konkurować z wykresami procentowymi tvp gdzie 32% jest 2 razy wyższe od 29%
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@zmarnowany_czas w tym całym szumie informacyjnym coraz trudniej odróżnić co jest prawdą, a co nie. Sam tego nie wiem ale pewne rzeczy wydają się oczywiste. Wydaje mi się, że niektóre jednostki mając dostęp do tych wszystkich informacji czują się przez to wyjątkowo jakby posiedli jakąś tajemną wiedzę dla innych niedostępną, dzięki temu mają poczucie, że nie idą za stadem. Albo są po prostu płatnymi trollami.
  • Odpowiedz
@j3sion

@bqbqPL: powinna się zaczynać od 0 lub najniższej notowanej temperatury, ten wykres jest godny konkurować z wykresami procentowymi tvp gdzie 32% jest 2 razy wyższe od 29%


przecież gdyby były wyskalowane tak jak mówisz to różnica w wielkości słupków byłaby jeszcze większa ()
  • Odpowiedz
@podjad3k to świetnie. Tylko bierz to 'ciepło' z całym dobrodziejstwem inwentarza: coraz częstsze ekstremalne zjawiska pogodowe, pustynnienie, utrudniony dostęp do wody pitnej, itd.

Może to chore ale często gdy odkręcam kran z wodą (dobrej jakości pitnej z wodociągu zresztą) myślę o tym jakim jest to luksusem i mam takie dziwne wewnętrzne przeczucie, że nie zawsze tak będzie. Obym się mylił.
  • Odpowiedz
@Pedroo: @Sceptyk_bez_zdania Ja chciałbym rzetelny wykres a nie zbudowany specjalnie tak aby wzbudzać strach, że różnica 1stopnia to 3x wyższy słupek i a roznica w barwie taka jakby te niższe przedstawiały mrozy -20 a te wyzsze upały 35 stopni xd

TVP korzysta z tej samej szkoły robienia wykresó
  • Odpowiedz