Wpis z mikrobloga

Mircy, mieszkam sam i chcialbym adoptować psa. Już od dłuższego czasu o tym myślę, ale jedyną przeszkodą jest fakt, że musiałby zostawać sam na jakieś 8-10 godzin dziennie. Za czasów kiedy mieszkałem z rodzicami mieliśmy maltanczyka i on właśnie bardzo nie lubił zostawać sam w domu. Momentalnie zaczynał głośno szczekać i nie przestawał aż ktoś nie wrocil. No i jak się domyślacie nie chciałbym, żeby sytuacja się powtórzyła. Czy jest to uwarunkowane rasa czy po prostu tym, że pies nie został od małego nauczony żeby zostawac samemu?

#psy #pies #adopcja
  • 10
@kecien: normalnie ludzie pracują i psy tyle zostają. Tylko że to oznacza, że po pracy od razu spacer, a nie obiadek i czill. Nie wchodzi też w grę piwko ze znajomymi po pracy czy wyjazdy na cały dzień...
Czy to zależy od rasy, jak będzie zostawał w domu? Częściowo tak, ale też od osobnika. Najlepiej szukać po Domach Tymczasowych psów, które już są nauczone zostawania w domu same, ale i tak
@kecien: a ja mam nieco odmienne zdanie niż większość tych co się wypowiedzieli. Jeśli pies ma zaspokojone swoje potrzeby, to bez problemu może zostać ok 8-10h samemu, bez opieki, nie ważne czy mlody / stary / duzy / maly. Wiadomo, jak liczysz że spacer 10min dookoła bloku wystarczy, to nie, tak nie licz. Tzn pies wytrzyma bez Ciebie, ale może mieć problemy, może być 'popsuty', czy będzie szczęśliwy? Odpowiedz sobie sam