Wpis z mikrobloga

Fajne to #lato, takie, że pogotowie do mnie do pracy musiało przyjechać.
W ubiegłym roku taka sytuacja była dwa razy, w tym roku pierwsza.
Rok temu po drugiej takiej sytuacji robiłem badania - we krwi wszystko w normie, cukier i ciśnienie tez, ekg czy jak to się tam zwie też miałem robione, nie będę się rozpisywał.
Neurolog stwierdził, że to po prostu przegrzanie.
Mam 24 lata, nie jestem otyły (57 kg here), nie biorę leków, nie choruje przewlekle na nic, nie mam uczuleń a mimo to mój organizm nie radzi sobie z wysokimi temperaturami.
Zanim następnym razem zwyzywacie kogoś, kto nie lubi lata (a wiem, że wykopki lubią takich mieszać z błotem) to pomyślnie, że nie dla każdego wysoka temperatura oznacza odpoczynek i opalanie.
Dla mnie to jest udręka.
#zalesie #pracbaza ##!$%@? #nfz #pogotowie #pogoda
Pobierz SzycheU - Fajne to #lato, takie, że pogotowie do mnie do pracy musiało przyjechać. 
W...
źródło: DSC_3052~2
  • 139
@SzycheU: 178cm , 72kg
25 lat we wrześniu
problemy z nadciśnieniem i kołatania serducha , również ledwo to znosze
tyle że problemy z sercem mam z własnej głupoty i dość #!$%@? trybu życia... ale temperatura niestety te objawy dodatkowo nasila
Ależ ja sobie nie odmawiam ani coli ani kebaba ani pizzy.

Jem a nie tyję.


@SzycheU:
Młody jesteś. Przyjdzie z wiekiem.
PS: Zastosowanie BMI do jakichkolwiek celów medycznych to idiotyzm. BMI w środkowym centylu wskazuje wyłącznie na BMI w środkowym centylu, a nie masę (masę nie wagę, waga to taki przyrząd do pomiaru masy w warunkach ziemskiego ciążenia) prawidłową.
@Sarmataa: 57kg*. BMI mam w normie.
W czasie covidu (2020-2021) przytyłem do +/- 65kg bo dużo mniej się ruszałem bo się osrałem wirusa jak chyba większość ludzi wtedy.
Od 2022 zacząłem iść stopniowo w dół i się zatrzymałem na 57, tyle ważę odkąd przestałem rosnąć czyli od gimnazjum.
Pobierz SzycheU - @Sarmataa: 57kg*. BMI mam w normie.
W czasie covidu (2020-2021) przytyłem d...
źródło: bmi
skoro wiesz ze upał źle znosisz, to dlaczego nie pijesz dużo wody ani się nie schladzasz?


@Janusz_Lubikwasa: Piję wodę, schładzam się a przynajmniej się staram.
Pracuję w gastro na kuchni gdzie latem temperatury dochodzą do 40C. Nie jestem pierwszą osobą, która niewytrzymała.
Z kolei zimą zdarza się pracować w bluzie.
@SzycheU: a pijesz wodę i unikasz przebywania na słońcu za długo bez jakiejkolwiek ochrony? Bo ja to w porównaniu do ciebie jestem grubasem, a nigdy w życiu na słońcu nie zasłabłem, ale jednak staram się pić (np. piwko) i unikać słońca (np. czapką i ubraniem)
nie czaje jak rozsądny człowiek z twoimi parametrami może mieć problemy na słońcu.
@SzycheU: Type jak masz 170cm i 57kg to jesteś na granicy niedowagi, a do wychudzenia to już nie długa droga. Jeśli odżywiasz się i pijesz prawidłowo, to prawdopodobnie cierpisz na chroniczny stres i przeciążenie układu nerwowego. No chyba że nie wiem, masz tasiemca xD W każdym razie obecne temperatury nie powinny doprowadzić Cię do mdlenia.

Proponuję zmienić neurologa i szukać przyczyny, bo coś jest na rzeczy jeśli taki niezbyt silny upał
@msichal: Nie wychodzę z domu bez czapki, jak jest zachmurzenie to mam w plecaku zawsze ze sobą.
Jak mam możliwośc to np na przystanku chowam się w cieniu za kioskiem czy za pod drzewem.
@23kulpamens: Rosnąć przestałem w gimnazjum i od tamtej pory (z krótką przerwą w 2020-2022) utrzymuję stałą wagę.
Zauważyłem, że gorzej znosić upały zacząłem po osiemnastce.
@SzycheU: No bo stres zaczął zżerać wszystko co miało pójść na rośnięcie, a przynajmniej tak obstawiam. Zadbaj o swój wypoczynek i zastanów się czy nie Twoje życie wygląda tak że ciągle ktoś zrzuca na Ciebie swoje problemy, bo to co opisujesz nie jest normalne.
@SzycheU: powiem ci, że jak miałem 20 parę lat to też tak miałem - raz odpłynąłem w autobusie, drugi raz u koleżanki w mieszkaniu...
tez cholera wie dlaczego.. kilka lat później samo mi przeszło.

i też nie lubię wysokich temperatur - dla mnie 20-25*C to dla mnie optymalna temperatura.
Mam 24 lata, nie jestem otyły (57 kg here)


@SzycheU: chciałem ci tylko napisać żebyś dużo pił wody, możliwe że twój organizm jest dość mocno wysuszony z niej.
Ludzi z większą wagą mają ogólnie trochę więcej wody w organizmie, nie przekonuje cię do przybrania wagi ale do picia wody w większje ilości.