Wpis z mikrobloga

Właśnie wybieram płytę główną i widzę że producenci na stronach mają sterowniki do WIN 10 i 11.
Czy to znaczy ze płyta nie będzie mi działać na Win 7? (szczególnie wifi 6 i bluetooth 5)


Ktoś z was zmieni ostatnio sprzęt i pozostał na Win 7?

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550M-DS3H-AC-rev-17/support#support-dl
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b550m-plus-wi-fi/

#windows #windows7 #komputery #pcmasterrace #pc #hardware #software
  • 29
@nowywinternetach: co znaczy blokada? Jak działają to będą działać a nowszych nie będe potrzebował pewnie przez 10 lat.
Prędzej już kupię kilka razy tańszą używkę która działa na WIN 7 niz przeniosę się na nowszy Windows.
W zasadzie tak to właśnie będzie wyglądać jesli nowy sprzęt nie będzie współpracował z Win7.
Także jakiekolwiek komentarze o tym że win7 zły i że powinien instalować nowy sa zbędne.

także zadałem konkretne pytanie i
@4pietrowydrapaczchmur: zasada jest prosta nie bez powodu producenci nowego sprzętu dostosowują swoje podzespoły pod nowe systemy możesz spróbować nikt ci nie zabroni w każdej chwili możesz system zmienić jeśli nie będzie hulało albo zdecydować się na wyrzeczenia i kupić jakąś starszą płytę która będzie kompatybilna ale nie będzie miała takich bajerów
@4pietrowydrapaczchmur: Jeśli producent płyty nie ma sterownika do 7 to być może zadziałają sterowniki układowe (np. masz konkretny chip który odpowiada za dźwięk i ściągasz generyczny sterownik od producenta chipu).

Jak 7 zainstalujesz na nowym CPU to za każdym uruchomieniem systemu będziesz witany komunikatem, że procesor jest nieobsługiwany + tracisz dostęp do Windows Update.

BT i wifi pewnie zadziałają. Nawet jak nie to żaden problem można kupić pod USB za parę
Możesz usuwać wiadomości. Prawda jednak jest taka, że stare systemy są niebezpieczne i nie obsługują wielu funkcji. Nikt nie mówi by od razu przesiadywać się na Win11, bo nie jest do końca sprawdzony, ale 10tka już dawno bangla u ludzi, zaraz też skończą wsparcie. Ale działa i jest okej. Trzymanie się na siłę staroci bo się boi nowości to średnie wyjście.
tracisz dostęp do Windows Update.


@mss_: z tym że ja mam w dupie windows update. Nawet obecnie nie mam 7 zaktualizowanej. Takie strachy na lachy to są.

Win7 ma problemy nawet z obsługą NVME


@mss_: i to jest juz bardzo przydatna informacja. Obecnie działam na ... uwaga.. zwykłym talerzowcu. Jednak zastanawiałem sie czy nie kupic te 500gb na M2 jak już nowa płytę ze złączem M2 będe miał.

@Gabaryt Problem
Jednak zastanawiałem sie czy nie kupic te 500gb na M2 jak już nowa płytę ze złączem M2 będe miał.


@4pietrowydrapaczchmur: Może dyski intela będą miały sterowniki. Bo to jednak enterprise i powinni oferować wsparcie dla niektórych modeli. Tak czy inaczej ja bym kupił nowy sprzęt i nie zwracał uwagi plus się nastawiał na przesiadkę... startisback przywraca normalne menu. Do reszty można się przyzwyczaić. Co do update... na 7 już nawet nowy