Wpis z mikrobloga

Przepatrzyłem pakiety badań laboratoryjnych dzisiaj sobie, i tak pomyślałem że porównam je między sobą (chciałem zobaczyć ile z ich zakresu pokrywa mi ubezpieczenie prywatne(btw byłem zaskoczony jakie tysiące złotych pokrywa)). Przy okazji chciałem się w końcu nauczyć, które badania robi się na które rzeczy. I tak jak niektóre często są wymienialne między różnymi sferami ciała, to niektóre są specyficzne. Oczywiście nie chodziło mi o to aby wypisać wszystkie badania - to są badania z już gotowych pakietów na stronkach diagnostyki, alab czy innych. Też w swoim życiu sporo samodzielnie musiałem narobić badań, bo miałem prowadzoną diagnostykę na wiele frontów. Nie znam się na tym szczególnie, ale na co się natknąłem to wpisałem, dlatego też chciałem dopytać. Może są na wykopie jacyś diagności laboratoryjni? :) Wrzucam poniżej wypiskę, oraz link do już pełnego zakresu.

Czy czegoś nie wypisałem, jakieś sfery albo jakieś badania są na tyle często używane że powinny też być? Z takich wiadomo, ważniejszych rzeczy, które zaleca się kontrolować co jakiś czas. Co jaki czas powinno się kontrolować, co rok, co pół roku? Czy to jest tak, że takie badania można traktować jako prewencję i można się spuszczać nad ich robieniem jak Bryan Johnson z Blueprint - czy raczej w realnym świecie to po prostu służy do potwierdzenia, i jest traktowane prawie jak pic na wodę?

Czy zawarte tutaj badania pozwalają na zadowalającą diagnozę tzw. 4 jeźdźców apokalipsy tj. choroby układu krążenia, nowotwory, choroby neurodegeneracyjne, cukrzyca - czy to jest bardziej tak że wszystkie badania są super cały czas, nic nie pokazuje że jakiś nowotwór albo cukrzyca się rozwija a z jakiegoś powodu nagle może powstać?
#pytanie #zdrowie #diagnostyka #badania #laboratorium #medycyna #lekarz #
interpenetrate - Przepatrzyłem pakiety badań laboratoryjnych dzisiaj sobie, i tak pom...

źródło: obraz_2023-08-19_184006880

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz