Wpis z mikrobloga

Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na zdjęciu przykład szczytu możliwości projektowania domów-potworków. Cztery domki połączone w środku tarasem/ogródkiem xD ( tak, tam w środku jest jeszcze w środku spacerniak xD)

Wyobrażacie sobie jaki tam musi być świetny widok z salonu na 4 inne domki? Przecież to jedynie można nazwać spacerniakiem.

Obok znajduje się inne osiedle w planach, gdzie domki co prawda już są trochę normalniejsze ale znowu już na samej wizualizacji widać, że to będzie potworek na którym ciężko będzie przejechac między tymi domkami jak nikt nie będzie zastawiał drogi a co dopiero jak ktoś zacznie tam parkować, a wiadomo że ludzie będą tak robić i cięzko będzie przejechać nawet jednym autem.

I co najlepsze taka przyjemność kosztuje prawie milion zł za najmniejsze warianty a inne dużo powyżej miliona i to się jakimś cudem sprzedaje xD

Generalnie jestem kompletnie przybity tym co zrobić dalej, bo z jednej strony chciałbym we Wrocławiu zostać i sprzedać obecnie mieszkanie i kupić coś lepszego a z drugiej strony jak widzę co jest w ofercie to się płakać chce.

Ile trzeba tutaj wydać na jakieś normalne mieszkanie albo dom? 2 miliony? 3 miliony? Przecież to jest jakaś abstrakcja.

Podejrzewam, że w końcu oleję te miasto, pomimo że chciałbym tu zostać, i przeniosę się do mniejszego miasta gdzie za cenę kurnika tutaj kupię sobie coś wypasionego.

#wroclaw #nieruchomosci #patodeweloperka
Murasame - Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-20 223024

Pobierz
  • 56
@Murasame: https://oporezydencje.pl/ znalazlem, szukalem 20 minut chyba, zadzwon i zapytaj ile dzis sobie zycza? Dawno temu wolali 2,2mln. Co do projektu i ukladu chyba nie ma sie czego czepiac.Moze gabinet na dole by sie przydal.
5 lat temu mogles miec 150m2 szeregowki w bardzo dobrej dzielnicy za 800k, duze i z klima i rekuperacja od razu.
@Wychwalany: @marsjanin2012 zarejestrowałem się tylko żeby to napisać:

OPO rezydencje generalnie leci w #!$%@? jeśli chodzi o to co wg nich jest sprzedane. Sama inwestycja to póki co tylko fundamenty, a na stronie co kilka miesięcy zamieniają się działki, które są oznaczone jako zarezerowane/sprzedane/wolne. 4 miesiące temu wszystkie skrajne działki z największa powierzchnią były oznaczone jako sprzedane, dzisiaj są wolne. Miesiąc temu było 9 sprzedanych, a teraz jest 8 sprzedanych.

Zrobiłem
@avatarr: Wszędzie można wydać tyle na dom, nie o to chodzi. Po prostu ja tu pisze o kimś kto chce kupić coś zwykłego bez fajerwerjków i jedyne czego oczekuje to, żeby nie mieć mniejszej prywatności niż w bloku.
@Murasame: widzę, że kolega jeszcze nie widział najnowszych domków, które są najbliżej Lutosławskiego. Tam też są spacerniaki, ale ściany budynków oddalone są o jakieś 20cm od siebie xD
@BetonowePlacki lokalizacja jest spoko oporów to nie tania Leśnica. Jak od ponad pół roku są same fundamenty no to widzę jakieś problemy z płynnością finansową może być problem?
A co do kłamstw z rezerwacją to według mnie masz rację. trochę mnie zastanowiło to wtedy i dziś statusy sprzedanych zarezerwowanych. Przy takich kwotach nie powinni mieć problemu z finansowaniem budowy i prowadzeniem wszelkich prac?
@Murasame: Tam ktoś dobrze napisał, że skoro takie kupują to takie budują developerzy. Szeregowi znajomi teraz szukają na Lipie Piotrowskiej bo tam teraz zaczęli tam robić wysyp tego. Dla mnie to już Jagodno mimo mojej niechęci do niego, ale każdemu według jego ochoty. Jedno pytanie jest tylko takie. Czy przypadkiem nie lepiej wychodzi @Lonate mieszkanie w domu już poza Wrocławiem, ale z dojazdem pociągiem niż w najdalszych rejonach Lipy. Jedyny problem
@Wychwalany: moze ladne ale salon to niesmieszny zart, plus latanie miedzy pietrami jak ktos ma male dzieci, wasko i #!$%@? za ponad milion. Ale to typowe dla szeregowek dla polaka. W kuchni chcialby sie miec wiecej szafek wielka wyspe a tu zabraknie miejsca na stol, wypoczynek, inne meble. W malym garazu daj 3 rowery i wozek dziecka i juz nie ma miejsca. SLABO.
@Murasame: czyli masz oczekiwania na dom na odpowiednio dużej działce, by ta prywatność była. No to policzmy, działka sensowne minimum, żeby postawić "dom bez fajerwerków", to 1000 m2 (można oczywiście mniej, np. 500-700 m2, ale wtedy ciężej o te minimum prywatności). Cena działki budowlanej, szczególnie tak małej, w granicach Wrocławia, to ile? 400-1000 zł / m2 - na dzień dobry jest 400 tys. - milion zł albo i więcej, jeśli blisko
@Darth_Gohan: Potwierdzam, część znajomych przeniosła się w okolice np. Długołęki, Mirkowa, dojazd do nich to kilkadziesiąt km w jedną stronę. Faktycznie do rozważenia są miejscowości pod Wrocławiem dobrze skomunikowane - na wschodzie będzie to właśnie okolice Długołęki/Mirków - łącznik do AOW, na zachodzie Smolec ze stacją PKP i bliskością AOW węzeł Lotnisko oraz Oporów - kilka minut i się jest na Grabiszyńskiej. Paradoksalnie może być szybszy dojazd do centrum niż z