Wpis z mikrobloga

Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na zdjęciu przykład szczytu możliwości projektowania domów-potworków. Cztery domki połączone w środku tarasem/ogródkiem xD ( tak, tam w środku jest jeszcze w środku spacerniak xD)

Wyobrażacie sobie jaki tam musi być świetny widok z salonu na 4 inne domki? Przecież to jedynie można nazwać spacerniakiem.

Obok znajduje się inne osiedle w planach, gdzie domki co prawda już są trochę normalniejsze ale znowu już na samej wizualizacji widać, że to będzie potworek na którym ciężko będzie przejechac między tymi domkami jak nikt nie będzie zastawiał drogi a co dopiero jak ktoś zacznie tam parkować, a wiadomo że ludzie będą tak robić i cięzko będzie przejechać nawet jednym autem.

I co najlepsze taka przyjemność kosztuje prawie milion zł za najmniejsze warianty a inne dużo powyżej miliona i to się jakimś cudem sprzedaje xD

Generalnie jestem kompletnie przybity tym co zrobić dalej, bo z jednej strony chciałbym we Wrocławiu zostać i sprzedać obecnie mieszkanie i kupić coś lepszego a z drugiej strony jak widzę co jest w ofercie to się płakać chce.

Ile trzeba tutaj wydać na jakieś normalne mieszkanie albo dom? 2 miliony? 3 miliony? Przecież to jest jakaś abstrakcja.

Podejrzewam, że w końcu oleję te miasto, pomimo że chciałbym tu zostać, i przeniosę się do mniejszego miasta gdzie za cenę kurnika tutaj kupię sobie coś wypasionego.

#wroclaw #nieruchomosci #patodeweloperka
Murasame - Tragedia, że w tym mieście nie idzie nawet kupić normalnej szeregówki.

Na...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-20 223024

Pobierz
  • 56
@Murasame poszukaj pod Wrocławiem. Ceny w mieście mnie rozwalają, a też mam dosyć smrodu i hałasu. Przeprowadziłam się 10km od granicy miasta i jest spoko, a za dom wolnostojący zapłaciłam tyle co za mieszkanie 2-3 pokojowe na obrzeżach miasta xD
  • 1
@Katiee: To zależy co dla kogo oznacza dobra lokalizacja. To jest Jagodno. Według mnie biorąc pod uwagę domki, to lokalizacja jest dobra. Jagodno to może zadupie jesli chodzi o mieszkanie ale jako miejsce na dom według mnie jest ok. Tyle, że ciężko to nazwać domkiem, to jest potworek, który jakimś cudem daje jeszcze mniejsza prywatność niż mieszkanie w bloku.
@Murasame no ale stary to kosztuje tylko 800k to prawie za darmo;)
jako ciekawostka mój ojciec sprzedał za tyle dom w miejscowości 20k na 8arowej działce. Dom 120m2 użytkowej. Na Podkarpaciu!!!????
@Murasame: pewnie łatwiej zrobić taki spacerniak niż budować kolejne pomieszczenia, ciągnąć media do tego itp. Ogólnie lipa, nie wyobrażam sobie domu który nie ma garażu, to równie dobrze można kupić mieszkanie w bloku i mieć bliżej.
  • 0
@Wychwalany: O nich też wspomniałem w moim wpisie. To nawet na wizualizacji wygląda źle xD A co dopiero jak to zrobią.

Przecież to nie wygląda jak dojazd do domu tylko jak jakiś chodnik albo droga rowerowa. Na 100%, i podkreślam nie na 90%, nie na 99%, tylko na 100% sąsiedzi będą parkować na tej drodze i problemem będzie w ogóle wyjechać z własnego domu. Ta droga wygląda na ciasną nawet jeśli
Murasame - @Wychwalany: O nich też wspomniałem w moim wpisie. To nawet na wizualizacj...

źródło: Develia-Wroclaw-Ogrody-Wojszyce-zdjecia-1-1178x785

Pobierz
@Murasame: tak waska droga bedzie #!$%@? autami 1000% i nie ma dyskusji, garaz mam olbrzymi a i tak zawalony, i tak ma wiekszosc ludzi, auta 2-3 to gdzie maja je trzymac, zaparkuje se na ulicy a wiedz ze ludzie maja tez F150 i campery albo busy do pracy.

Te biale osiedle 4 domkow ze spacerniakiem to jakas #!$%@? sprawa i debili kupuja? Debile kompletne, 80m2 na dom to nic, jaki sens?
@Murasame to mam autobusy i pociągi. Mam sklep czynny w niedziele 10 minut rowerem od domu, znacznie bliżej inne sklepy spożywcze, niedaleko Biedronka. Sa szkoły, przedszkola. Do miasta wjeżdżam tylko w celach typowo rozrywkowych albo do lekarza specjalisty
  • 0
@Wychwalany: To co wstawiłeś wygląda kompletnie inaczej. To nowe ma piętro na którym z balkonu widzisz cały spacerniak i możesz zajrzeć do innych salonów.

@marsjanin2012 Dla mnie to trochę przesada, że za zwykłą nieruchomość, nie jakąś wille dla kogoś super zamożnego, trzeba dać 2 miliony, żeby mieć coś normalnego. Jedyne wymaganie jakie mam to, żeby nie mieszkać w kurniku i żeby przynajmniej dostać się do Wro autobusem jak z Jagodno.
@Murasame: za 750 bylo ostatnio 100m2 co prawda 2 pietrowe na Oltaszynie, juz chyba poszlo. Z metra calkiem ciekawa cena i blok tam z 10 letni, aha garaz obowiazkowy wiec 800. Nadal cena ok w porownaniu do ofert od deweloperow zlodzieji. Mircy wklejali ceny mieszkan w jakis powiatowych miastach i byly <7000 a materialy budowlane nie sa tam magicznie wiele tansze.
Polowac mozna na dom np klocek do calkowitego remontu i