Wpis z mikrobloga

@saycool: koszty na stronach z projektami nigdy nie są realne, są zaniżone i to czasem grubo, żeby chętniej ludzie wybrali projekt myśląc, ze jest tani w budowie
  • Odpowiedz
@Catmmando: nie do końca. Kosztorysy z Archonu są bardzo realne. Obecnie jestem na etapie SSO i jestem mniej więcej na poziomie kosztorysu z archonu. Różnice dosłownie 5-10%
@saycool Materiały w porównaniu do rok temu trochę potaniały, szału nie ma ale raczej dużo mocniej nie stanieje bo BK2%. Co do projektu się nie wypowiem, nie mój styl i stylistyka , ale co do kosztorysu SSZ to bym się zastanowił bo ten dach
  • Odpowiedz
@saycool: bardzo fajny projekt. Gdybym miał budowac to coś podobnego - parter i duże przeszklenia + wyższy sufit w salonie. Ewentualnie myślałem o takim projekcie gdzie masz część osobistą całkowicie osobno od część wspólnej/dla gości
  • Odpowiedz
@Catmmando: one są w cenach netto zazwyczaj po prostu i nie zawierają często robocizny. @saycool: Na skosach dachu duuuzo odpadów będzie btw. Okna wyniosą sporo z montażem a baba cię przeklnie za ich mycie.
  • Odpowiedz
  • 2
@saycool Przez antresole koszty ogrzewania wzrosną o 20%. Latem obowiązkowa klimatyzacja w salonie bo dach będzie się nagrzewał. Garaż jest za mały jak na dwa samochody i wygląda komicznie przy tej kubaturze domu. Duże przeszklenia jedynie od południa i obowiązkowo rolety zewnętrzne. Systemem zleconym koszt SSO to ok. 500 tys. zł. Pod klucz min. 1 300 tys. zł.
  • Odpowiedz
@saycool: nie licz na to :D wnioskuje po rozmowach z kierownikami budowy i robotnikami oraz pracownikami składów co mi materiał dowożą. Tanio to było, dobrze ze chociaż nie drożeje, tylko styropian podobno cały czas do góry bo ludzie sie na czyste powietrze rzucili
  • Odpowiedz
@fajnybananek: styropian podobno drożeje przez ceny ropy co miałoby sens, czyste powietre raczej nie ma tu wpływu

@saycool może jakieś drobne korekty ekipy budowlane do SSO zrobią swoich cen bo roboty mniej ale nie liczyłbym na nic co rzeczywiście w portfelu odczujesz
  • Odpowiedz
@ATAT-2: mocno zwiększony popyt na materiał poprzez program dopłat do docieplen tez robi swoje, myśle ze na naszym obecnym rynku więcej niż zmienność cen ropy, aczkolwiek mogę się mylić. Powtarzam co słyszę od sprzedawców
  • Odpowiedz