Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: Nie widziałem nigdy + pierwsza rzecz o której się dowiedziałem w kato jak tu się wprowadziłem to że w centrum biletów nie ma sensu kupować xd
w centrum kato wgl kanary są? Nie widziałem nigdy xD


@epll: Mordko mnie złapał gdy jechałem tramwajem z koszutki na dworzec PKP, czyli jakieś łącznie 5 minut jazdy xD

w centrum biletów nie ma sensu kupować xd


Weekendami i nocą nie ma, pewnie dlatego że 99% podróżnych wtedy to #!$%@? / naćpani z Mariackiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wcześniej można było sobie kupić bilet nawet i 10 min wcześniej na przystanku, teraz trzeba biegać za kodem


@L3gion: nie używam zbiorkomów od lat więc nie ogarniam. To już nie możesz sobie kupić biletu przed wejściem do tramwaju albo bezpośrednio w nim tylko z jakimiś kodami "biegać"? Co to wgl. oznacza?
To już nie możesz sobie kupić biletu przed wejściem do tramwaju albo bezpośrednio w nim tylko z jakimiś kodami "biegać"? Co to wgl. oznacza?


@europa: Nie kupisz biletu w aplikacji dopóki nie zeskanujesz kodu QR lub nie wpiszesz numeru. Obie te rzeczy znajdziesz dopiero na / w danym pojeździe.
@L3gion A co jak w autobusie będzie mnóstwo ludzi? Mam latać po całym autobusie i szukać kodu. Nie wiem jak jest teraz bo nie jeżdżę ale za gówniaka zdarzało się, że przy tłumie dawało się bilet osobie przy kasowniku by ta skasowała.


@WUJICO: kody masz napisane zazwyczaj wysoko w autobusie, na górnej części okien albo nad oknami.
Jak nie jesteś niewidomy to znajdziesz.
Nie jeżdże jakoś dużo komunikacją miejską, ale jak
@L3gion: niestety musisz podziękować patoli ktora siedziala z telefonem jak rewolwerowiec i kupowala bilet przy kontroli.


@jamajskikanion: A właściwie to co szkodzi usiąść w pobliżu kodu QR i szybko kupić bilet jak wejdzie kontrola? Powiedzmy sobie szczerze – to jest utrudnienie po prostu dla przeciętnego pasażera, który i tak, i tak płacił za bilety. A Ci, co jeździli na gapę i tak na gapę będą jeździć.
@L3gion: a jak było wcześniej? W Warszawie chcesz to kupujesz bilet w biletomacie na przystanku metra/skm i czasem tramwaju, w każdym pociagu skm/autobusie/tramwaju masz biletomat gdzie możesz kupić bilet od razu zeskanowany, w każdym kiosku małym kupisz bilety, a dodatkowo możesz kupić w aplikacjach i zeskanować od razu QR lub kupić X biletów na zapas i zeskanować kod QR które są przy każdych drzwiach + tył i początek autobusu/tramwaju/pociągu. Co jest
kupujesz bilet w biletomacie na przystanku metra/skm i czasem tramwaju, w każdym pociagu skm/autobusie/tramwaju masz biletomat gdzie możesz kupić bilet od razu zeskanowany


@Paayor: W Kato nie mamy ani dużo biletomatów na przystankach, ani żadnego w autobusach / tramwajach.

każdym kiosku małym kupisz bilety


Raczej też powodzenia z tym.

Co jest w tym takiego utrudniającego życie? XD


Nie musieliśmy nic skanować. Kupowałem bilet jeszcze w domu, wychodziłem na przystanek i elo.
@sylwke3100: zeskanowanie go to jakieś 0,2 sekundy - ja jeszcze nie zdążę aparatu nakierować na niego przy wejściu, a on jest już zeskanowany. Nie jest to jak zwykły QR który trzeba chwilę przemielić. Jest to szybsze niż wpisywanie numeru bocznego
@L3gion teraz też możesz kupić w domu i iść na przystanek. Po prostu wchodząc do autobusu musisz wyjąć telefon (co i tak byś robił).
@sylwke3100: w jak dojade można (przynajmniej dla warszawy) kupić wcześniej, tylko jeżeli nie skasuje się w ciągu 30 sekund od kupna, to trzeba odczekać 5 minut, żeby można było użyć.