Wpis z mikrobloga

Mirki,

zamówiłem podejściówki Saleva Wldfire Edge 42,5, gdy normalnie noszę rozmiary butów 42-43.

Na długość wydają się w porządku, mam trochę więcej miejsca z przodu. (+/- tak jak na zdjęciu xD)

Ale uciskają przy palcach na bokach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wydają się przez to lekko ciasne, ale stabilne.
Te buty rozchodzą się na boki przy dłuższym użytkowaniu?

#gory #buty #podroze #tatry #bieszczady #sudety
m.....n - Mirki,

zamówiłem podejściówki Saleva Wldfire Edge 42,5, gdy normalnie nosz...

źródło: salewa

Pobierz
  • 20
@jasamek: Zamówiłem właśnie :) Też lekko uciskały z boku przy pierwszym założeniu ale myślę, że o tyle to się rozejdą, bo jednak znacznie mniej, niż jakiekolwiek Salewy
@programista15cm @19michael86 @Najmilszy_Maf1oso @supersucker @jasamek
Mam jeszcze do was pytanie. Kupuję te buty z myślą o Tatrach, Maderze, Norwegii, ewentualnie Tajlandii (ale tam się raczej nie przydadzą).

Jednak w przyszłości czeka mnie też dużo luźniejszych szlaków. Te buty się sprawdzą na chodzenie z plecakiem
@mudmen Będą wygodne, tylko trochę ich szkoda, bo ich funkcjonalność nie przyda się na „zwykłym szlaku”. Podeszwa vibram, czy otok są na skaly. Zamsz może się dodatkowo mocno ubrudzić podczas pokonywania błotnistych szlaków. Ja takie sudeckie szlaki pokonuje w zwykłych butach z Decathlonu.
@mudmen: Ja używam zwykłych Evadict TR 2 Trail - to właściwie buty do biegania po górach. (Offtop: po sprzęcie sportowym niesamowicie widać inflację, w tym Decathlonie ceny idą w górę 13% r/r)

@faramka: Dzięki za informację, szczerze mówiąc z tym obuwiem się nie spotkałem. Szkoda, że mają głównie wysokie buty, ale te Asolo Eldo Lth GV wyglądają dobrze. Kojarzysz, gdzie je można stacjonarnie przymierzyć? Widzę, że skalnik i 8a nie
@mudmen: byłem w posiadaniu salew mtn trainer (niskie) i odczuwałem delikatny ucisk przy małym palcu. Myślałem, że się rozciągną. Niestety po 30 minutach marszu zrobiły mi się krwawe odciski więc odpuściłem buty.
Następnie zakupiłem la sportivy tx4 i to był strzał w dziesiątkę. Delikatnie szersze na palcach, nic nie gniecie, b. dobra przyczepność, stopa się nie grzeje. Jestem z nich zadowolony.
Na łatwiejsze drogi ubieram buty trailowe. Lżejsze i bardziej przewiewen.
@Swietowid: Dzięki :)

Kupiłem trialowe, bo jak trochę popisałem na mirko i poczytałem to są to buty właśnie na moje potrzeby :D
Rzadko kiedy chodzę bardzo stromych i skalistych trasach, więc lasportivy bym rzeczywiście szybko zajechał.

W kijki się prawdopodobnie zaopatrzę niedlugo jak będę się na dłuższy trekking z plecakiem udawał, bo szkoda kolan
Dzięki za informację, szczerze mówiąc z tym obuwiem się nie spotkałem. Szkoda, że mają głównie wysokie buty, ale te Asolo Eldo Lth GV wyglądają dobrze. Kojarzysz, gdzie je można stacjonarnie przymierzyć? Widzę, że skalnik i 8a nie mają w ofercie.


@jasamek: w sklepie 8a jest kilka modeli tej firmy:
https://8a.pl/asolo
(no tylko same wysokie)

Nie mam pojęcia, gdzie można przymierzyć stacjonarnie. Kupiliśmy z mężem w sklepie internetowym (wydaje mi się, że