Wpis z mikrobloga

W środę byłem na rozmowie o prace w trakcie, której zaproponowano mi prace. Od razu się zgodziłem bo warunki mi odpowiadały. Gdy wczoraj powiedziałem szefowi, że zmieniam prace to zaproponował mi awans i jeszcze lepsze wynagrodzenie. Czy jeżeli nic nie podpisałem a jedynie słownie zgodziłem się w środę na podjęcie zatrudnienia podczas rozmowy o prace to jest to w jakiś sposób wiążące? #pracbaza
  • 64
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl z mojego doświadczenia takie obietnice awansu kończą się przeciąganiem sprawy by na koniec łaskawie dać awans ale za mniejsze pieniądze niż obiecane. Możesz też powiedzieć nowemu pracodawcy że obecny dał Ci lepsze warunki to może odpowiedzą czymś jeszcze lepszym
  • Odpowiedz
@ArchDelux: co takiego?
@tomek0931 Nie obawiam się o to, że zostałem oszukany znam już trochę ten zespół i wiem, że dostanę ten awans i podwyżkę tak jak mi powiedzieli. Natomiast dziękuje za pomysł żeby poinformować tego „nowego pracodawcę” o tej sytuacji i zobaczyć co on na to. Dziwne ale o tym nie pomyślałem
  • Odpowiedz
@inzynier_robert: pewnie mało zarabiał i chciał więcej, normalna sprawa.
Jesteśmy pracownikami zależy nam na pieniądzach, i to jest oczywiste.
Pracodawcy zależy na pracy żeby była wykonana i to już jest wyzysk????????
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl młody jesteś, życia jeszcze nie znasz. Nie akceptuj kontr oferty od obecnego szefa. Nie czujesz, że to jak naplucie Ci w twarz? Fajnie by było, żebyś z tego nowego miejsca coś dostał, list intencyjny albo chociaż ofertę na piśmie.
  • Odpowiedz
  • 19
znam już trochę ten zespół i wiem, że dostanę ten awans i podwyżkę tak jak mi powiedzieli


@pierwszy_w_tyl: biznes to biznes, najbardziej zaufany człowiek cię kiedyś wystawi. Pamiętaj o tym, będziesz mniej zaskoczony gdy to się stanie.

Niech ci dadzą ten awans i podwyżkę na już po prostu, od nowego miesiąca, czy coś. Okres wypowiedzenia masz, więc złóż papier i niech się wyrabiają najpóźniej przed jego zakończeniem. Drugiej firmie powiedz jaka
  • Odpowiedz
@tomek0931: @pierwszy_w_tyl też kiedyś przystałem na taką propozycję. Też kiedyś dobrze zbalem zespół j przełożonego a jak przyszło ci do czego to na papierze było 15% mniej niż to na co się umawialiśmy i 10% mniej niż to co miałem parę miesięcy wcześniej proponowane przez inną firmę.
Kierownik może nawet i chciał mi dać więcej ale miał związane ręce przez górę.

Wiec jeśli miałabyś przystać na to to musiałaby być dzisiaj
  • Odpowiedz
@pierwszy_w_tyl: dodatkowo weź pod uwagę że ta podwyżka co byś teraz dostała potem przez kilka lat będzie używana żeby Ci nie dać kolejnej bo przecież teraz dostałaś taka wysoka.

Generalnie nie znam nikogo kto byłby zadowolony w takiej sytuacji zostać a obecnej firmie a znam wielu zadowolonych po przeskoczeniu.

Znam też kilku co przeskoczyło do innej firmy a potem wrócili bo im się nie podobało ale przy powrocie znowu negocjowali stawkę
  • Odpowiedz
@skydancer: Nie mam takiego wrażenia, że to naplucie mi w twarz. Pracuje tutaj zaledwie niecałe 6 miesięcy i jest to moja pierwsza poważna praca po studiach. Nie myślałem nawet, że mogę już dostać awans bo ludzie, którzy są na takim samym stanowisku pracują dużo dłużej zanim go dostaną.
@dzek Tak jestem właśnie dogadany wszystko ma być od nowego miesiąca
  • Odpowiedz