Wpis z mikrobloga

Witam, mirki mam Orange na kartę od 2018 roku, nie dawno 1 raz byłem poza Polską i nie zauważyłem wczesniej że mam neta na UE tylko 16gb, a normalnie powinno się nabić ok 200gb, (sumuje się po każdym doładowaniu, neta na Polskę mam ok 1200gb, napisałem reklamacje do Orange, przyznali mi dodatkowe 43gb na unie, czyli za ok rok wstecz. Konsultantka która do mnie dzwoniła twierdzi że reklamacja mogę uznać tylko do roku wstecz, czy tak jest faktycznie? Będę teraz jeździł często do Niemiec i przydało by się więcej neta.

#prawo #orange #pytanie #pytaniedoeksperta #telefony #komputery
  • 2
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: gb na unię się chyba nie sumują, nie wiem dlaczego to zostało uznane. na złożenie reklamacji jest 12 miesięcy czyli jak np. dzisiaj miałeś dostać jakieś gb a nie dostałeś to musisz to zgłosić do 26.08.2024 albo odrzucą taką reklamację bez sprawdzania czegokolwiek
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: tak, na złożenie reklamacji masz rok od wystąpienia zdarzenia. Jest to określone w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY 1 z dnia 1 października 2004 r. w sprawie trybu postępowania reklamacyjnego oraz warunków, jakim powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej:
"(...)
§ 6.
1.
Reklamacja może być złożona w terminie 12 miesięcy od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego, w którym zakończyła się przerwa w świadczeniu usługi telekomunikacyjnej, lub od dnia, w którym usługa została nienależycie
  • Odpowiedz