Wpis z mikrobloga

A jak wytłumaczyć na żółtych serach napis "bez laktozy"? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Krupier: Dokładnie tak samo, przez możliwość zanieczyszczenia.

Dlatego na batonach bez orzechów masz ostrzeżenie że mogą zawierać orzechy.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: wcześniej do słodzenia używali słodu jęczmiennego który mógł zawierać gluten.

Po zmianie receptury kilka lat temu przestały mi smakować, mają dokładnie taki sam smak jak te tanie gówna innych producentów.
Aha, nie wiem czy pamiętasz ale nestle miało kiedyś reklamy 8 witamin i żelazo na swoich płatkach, na tym też ucięli
  • Odpowiedz
@Mandarex

>A jak wytłumaczyć na żółtych serach napis "bez laktozy"? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Krupier: Dokładnie tak samo, przez możliwość zanieczyszczenia.


Fajnie, że w to wierzysz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kupiłem Corn Flakes a tam napis na przodzie paczki Gluten Free.


@MOSS-FETT: @Wezzore-04 @Van_Zavi

odczas produkcji tych płatków linia produkcyjna nie została "skażona" glutenem nawet w najmniejszym stopniu. Co to znaczy


@bencvallan: dobra panowie, ale tak nie mozna - produkty naturalnie bez glutenu - czyli platki kukurydziane - nie moga byc znakowane jako bezglutenowe - chociazby pierwszy przypis na https://www.dietabezglutenowa.pl/dieta-bezglutenowa/oznakowanie-produktow-bezglutenowych
  • Odpowiedz
Jprdl. Weźcie sobie któregoś razu zerknijcie na listę alergenów kilku DOWOLNYCH produktów w waszym sklepie. Wędliny, orzechy, suszone owoce, mrożone warzywa, lody, przyprawy. Z nielicznymi wyjątkami PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE ZAWIERAJĄ GLUTEN. Dodam, że badania pokazują, że w 95%+ przypadkach produkty, które "mogą zawierać" gluten, faktycznie go zawierają i to w zdecydowanej większości w znacznej ilości.

P.S. Tylko Nestle produkuje płatki kukurydziane, które są defaultowo bezglutenowe i można je kupić w każdym sklepie. W
  • Odpowiedz