Wpis z mikrobloga

Zmywaka można za poglądy lubić lub nie lubić (xD), ale takie testy motoryzacyjne to ja szanuje.

Sam bardzo paliwożernym benzyniakiem robię na prawie identycznej trasie 2-3 przystanki na tankowanie/odpoczynek, a sama trasa zajmuje mi 22-24h (w tym jest +1h prom względem tunelu którym jechał zmywak). I to tempem luźnego Andrzeja, przepisowo, zgodnie z ograniczeniem, czasem na autobahnie depnę

A on 36h elektrykiem, 8 przystanków xD

Poważnie myślałem o kupnie #tesla model 3, ale wuj by mnie strzelił na trasach

Jeszcze to szukanie ładowarek po zadupiach w obcym kraju, które albo działają albo nie. To jest dramat.

#samochody #motoryzacja #przemyslenia #ciekawostki #technologia #samochodyelektryczne #uk
Atreyu - Zmywaka można za poglądy lubić lub nie lubić (xD), ale takie testy motoryzac...
  • 32
  • Odpowiedz
  • 1
@plaisant: kurła jakby miał takom tesle long ranch extended to by na szczała zrobił tom trase, a jak by brakło prądu to sam elon by go popchnął (właściciela, nie auto)
  • Odpowiedz
  • 0
Czyli porównywalnie do benzyniaka. Samo ładowanie 8x to równo 4h.


@plaisant: jak może być porównywalnie, jak na ładowanie poświęca się kilka godzin więcej? Te 4h na ładowarkach to też mocno optymistyczne bym powiedział

4h - jak są wolne, działające i nie stoisz w kolejce ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mój kolega odbiera akurat dzisiaj Niro z salonu. Na szczęście wziął hybrydę nie wersje full-elektryczną jak zmywak
  • Odpowiedz
@Atreyu: nigdy nie rozumiałem po co się tak ludzie spieszą i jadą taką trasę 1800 km bez normalnego dobowego odpoczynku chociaż te 6-8 godzin na sen w połowie.
Nawet w namiocie bym się wyspał,karimata i śpiwór gdzieś w krzakach na wsi.
Ile to razy już słyszę przechwałki że ten w 17-22 godziny jechał i nawet nie spał,
No gratulacje.
I co w tym odpowiedzialnego.
Najlepsi kierowcy świata nie są w stanie
  • Odpowiedz
  • 1
Ile to razy już słyszę przechwałki że ten w 17-22 godziny jechał i nawet nie spał,


@adamsowaanon: 24h (Liverpool-Poznań) to robię z godzinną drzemką gdzieś w Niemczech i postojami jak czuje się zmęczony. To nie jest na strzała, a 90% tego to jest relaks na tempomacie - nie jazda rajdowa

Ja nie wiem jak można jechać dłużej

Jesteście jacyś niepełnosprawni, niedołężni że potrzebujecie więcej czasu niż inni? Ile tobie to zajmuje?
  • Odpowiedz
@Atreyu kiedy jedziesz Tesla i zaplanujesz trasę to ta bookuje ci wolne działające superchargery. Także przyjeżdżasz na wolne miejsce, ewentualnie wiesz już wcześniej że trzeba będzie chwilę postać w kolejce, o wszystkim mówi ci system.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Polska infrastruktura do EV leży i kwiczy. Ci co jeżdżą krótkie trasy w Polsce i są w stanie się ładować tylko w domu to jeszcze luz. Reszta ma ciężko.
Bardzo możliwe, że jest tylko 12 miejsc z ładowarkami, więc samych wtyczek z Tesli będzie może ze 100.
Zmywak to dzban, wykorzystuje nagonkę szurów na EV żeby robić wyświetlenia, w tym "jego teście" nie pokazuje żadnych sensownych danych. Do tego te
  • Odpowiedz
Poważnie myślałem o kupnie #tesla model 3, ale wuj by mnie strzelił na trasach


@Atreyu: ale wiesz, że Tesla ma przewagę nad KAŻDYM elektrykiem, bo prowadzi trasę po swoich wolnych i sprawnych ładowarkach? Zobacz sobie na kanale MKBHD test spalinowy + elektryk + Tesla na 1000 mil.
Owszem, zdarzają się przypadki kolejek do Teslowych ładowarek, ale tylko w miejscach, gdzie akurat są jakieś duże eventy i wysypuje ich więcej niż standardowo.
  • Odpowiedz
@Atreyu: mówisz że ty jedziesz 22-24h, ale jak ABRP wylicza trasę na 21:30h to jest za długo bo w tym czasie są 4 godziny na ładowanie??

Zobacz jak Petrolhead jechał do Włoch np, a on ma tylko standard range
  • Odpowiedz
  • 0
ale jak ABRP wylicza trasę na 21:30h to jest za długo bo w tym czasie są 4 godziny na ładowanie??


@assninja: bo to nie jest realna wartość
  • Odpowiedz
@Atreyu: dlatego bo ponieważ? Bo osoby które nigdy nie jechały elektrykiem wiedzą lepiej czy strona stworzona pod nie jest dokładna? :P

Wygenerowałem trasę pod tm3p Wrocław - Londyn i mi pokazuje niecałe 15 godzin, z 6 ładowaniami, łącznie niecałe 2 godziny
  • Odpowiedz
  • 0
dlatego bo ponieważ?


@assninja: ponieważ jeżdżę tą trasą regularnie, po tonie wypowiedzi podejrzewam że w przeciwieństwie do Ciebie kolego

17:30h to jest idealny przejazd, ze stałą maksymalną prędkością na odcinku Liverpool-Poznań, bez przerw na siku, drzemkę, tankowanie i wliczając eurotunel zamiast promu (30min zamiast 1.5-2h)

I nigdy, na tak długiej trasie, nie zdarzyło mi się takiego czasu uzyskać benzyniakiem. To czas teoretyczny, z generatora, nie praktyczny (a i na autobahnie nie
  • Odpowiedz
@Atreyu: Wiadomo że generator nie bierze pod uwagę korków czy wypadków, ale spalinówka stoi w nich tak samo. Ale dalej nie rozumiem czemu nie możesz odpoczywać w trakcie ładowania, i czemu w EV musisz stanąć a nie chcesz gdy jesteś zmęczony?

Naprawdę polecam materiał petrola, choć jest trochę krótsza trasa bo ~1200km w 13h. Tylko ponownie - on ma SR+, w LR czy perf jedziesz dalej i szybciej między stacjami ładowania.
assninja - @Atreyu: Wiadomo że generator nie bierze pod uwagę korków czy wypadków, al...

źródło: Screenshot 2023-08-27 at 19.33.56

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Ale dalej nie rozumiem czemu nie możesz odpoczywać w trakcie ładowania


@assninja: że tak zapytam - pozwolę sobie - robisz regularnie jakieś trasy powyżej 1000km, albo powyżej 10h?

Jak tak - to skąd to pytanie. Jadąc z UK do Polski, pierwszy długi odpoczynek mam za Londynem na promie, drugi dłuższy w połowie Niemiec jak mnie łapie zmęczenie.

W elektryku pierwszy miałbym przed Londynem, drugi zaraz i tak na promie, kolejne tam
  • Odpowiedz