Wpis z mikrobloga

Ostatnio uświadomiłem sobie, że w marcu zapłaciłem ponad 20 tys podatku, bardzo cichego podatku zwanym podatkiem belki. Jest to najbardziej złodziejski podatek, zabierają mi MOJE pieniądze, które JA zarobiłem na MOICH inwestycjach. Jakim prawem, jakim prawem mogą mi zabierać część z MOJEGO wypracowanego zysku z kapitału. Kapitału, który to JA pożyczam bankowi.. XXDDDD. 20 tys to duża kwota, poszła na matki 500 plus i ulgi dla p0lek.. Partia która zrobiła by 3 rzeczy ma mój głos:

-likwidacja podatku belki
-katastral powyżej 1 mieszkania pod wynajem
-legalizacja eutanazji na życzenie (not in a video game)

Te 3 punkty, tylko tyle i aż tyle. Pomijam już ograniczenie przywilejów dla kobiet, większe regulacje rynkowe/interwencje państwa, wyższe opodatkowanie januszexów, zrównanie wieku emerytalnego, czy ogarniczenie dostępności kredytowania np. "firm zombie", ukrócenie samowolki developerki, uczciwe ceny paliwa, większe nakłady na służbę zrowia, większe nakłady na wspomożenie młodych osób wchodzących w dorosłość, liberalne poglądy, wolnościowe, centrum/centroprawicowe, zdroworozsądkowe, zmiana prawa o tzw. "przemocy domowej", podniesienie świadomości społecznej o sytuacji mężczyzn, skasowanie całkowite poboru, ogranicznie premii, wydatków, dodatków dla partyjniaków czy prezesów państwówek, odnoszenie płacy minimalnej odpowiednio do rosnących kosztów życia, wspieranie nowych i rokujących uczciwych biznesów.

Taka partia NIE ISTNIEJE. Nie idę na wybory w tym roku, to i tak nic nie zmieni. Nie ma na kogo głosować.
#przegryw
Van-der-Ledre - Ostatnio uświadomiłem sobie, że w marcu zapłaciłem ponad 20 tys podat...

źródło: nic

Pobierz
  • 16
@Van-der-Ledre: Jak zrozumiesz że rząd za bardzo od gangsterów się nie różni to zrozumiesz też dlaczego nie ma ani jednej prawdziwie wolnorynkowej partii.

To są dosłownie przestępcy. PiS gadał że będzie walczył z korupcją a wyszło jak wyszło, Wipler okradał swoją fundacje.

Politycy są nawet gorsi od gangsterów bo słowo gangstera ma jakąś wartość. Polityków nie.

I tak jak ludzie musieli płacić haracz za „ochronę” tak teraz płaci się haracz tylko
@tylkoponsfw: Ta, burżuazja, ma kasę w rajach podatkowych gdzie im podatki koło przyrodzenia latają. Życie z odsetek to wolność, możliwość nieuczestnicznie w spirali pracy i kredytów, którą każdy bardziej zaradny człowiek powinien mieć. Ten podatek udrza w tych, którzy oszczędzali, a nie kredytowali się, nie uczestnicząc tym samym w tworzeniu spirali długu i inflacji. Za takie podejście "zdrowe" oraz pożyczanie bankowi swoich pieniędzy na obrót z korzyścią dla społeczeństwa, płacą jeszcze
@tylkoponsfw: ten podatek wali w ludzi którzy oszczędzają na lokatach, drobnych inwestorów, szaraczków którzy mają obligacje. Żaden rząd nie jest wstanie skutecznie opodatkować naprawdę bogatych ludzi czy korporacje bo ich majątek jest międzynarodowy. Zawsze są jakieś kraje które są rajami albo po prostu piorą pieniądze.

Zreszta to klasa średnia trzyma majątek w pieniądzu bogaci ludzie maja aktywa, akcje swoich firm etc. Często na papierze to „golasy”.
@Van-der-Ledre:

zarobiłem


Top b/k przy obecnej inflacji to podatek Belki płaci się od strat a nie zarobków, bo inflacja wynosi tyle samo(albo i więcej) co odsetki.

Mentzen zapowiada wyłączenie lokat i obligacji z podatku Belki. Katastru nie wprowadzi, z resztą gówno to da bo drugie mieszkanie można przepisać na dziecko a kamieniczników w Polsce nie ma praktycznie teraz.

A eutanazja na życzenie przy publicznej służbie zdrowia to patologia która zawsze będzie
@Van-der-Ledre: Typie, jak patrzysz na kota to widzisz kota, czy głowę, tułów, ogon, kończynę jedną, drugą, uszy, oczy, pysk itd.? Coś mi się zdaje, że widzisz po prostu kota, bo każdy widzi kota, a widzisz kota dlatego, że jest to integralna całość, nierozerwalna i bez tych wszystkich elementów kot nie byłby wzorcowym, stereotypowym kotem w swojej kotowatości.
No więc z określonymi wizjami świata i poglądami politycznymi jest tak samo i też
@Van-der-Ledre: Punkt 2 ma w programie bodajże Lewica, ale nie jestem tego pewny na 100 procent. I tak nie ma to znaczenia, bo środowiska lewicowe odgrywają w polskiej polityce rolę symboliczną i marginalną.

W każdym razie punkty 2 i 3 to rzeczy, które nigdy się w Polsce nie wydarzą.
sprzedawaniu drożej tego co kupią taniej, flipów na nieruchomościach, karuzelach vatowskich, czy zawyżonym wynajmie mieszkań kupowanych masowo.


@Van-der-Ledre: kolego nie bądź dzieckiem, te swoje ponad 100 tysięcy zarobiłeś właśnie dzięki temu, że ktoś mógł obracać kasą właśnie w ten sposób. Lokujesz pieniądze w bankach, funduszach, akcjachi itp wyciągasz te 20% czy więcej rocznie, bo one właśnie w podobny sposób twoją kasą obracają. A teraz masz focha...
Bez tych firm, spółek, januszeksów,